Tuon tiesi jo etukäteen miten ryssä vastaa .
Nyt sitten kun ameriikkalaiset tulevat niin hävittäkää venäläisten tukikohdat alta pois, jumala anna suomen päättäjille selkärangat .
Nyt sitten kun ameriikkalaiset tulevat niin hävittäkää venäläisten tukikohdat alta pois, jumala anna suomen päättäjille selkärangat .
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kannatti.
Korkein kirjoitetaan isolla etukirjaimella. Kai te siellä Pietarissa sen verran tiedätte?
Rajaongelmat on putinin pikkupoika politiikkaa, eli koulukiusaajaan verrattavissa oleva toope.
Putin aiheuttaa toimillaan eli pakolaisten työntämisellä Suomeen, Suomen rajojen sulkemisen.
Tästä rajojen sulkemisesta putin sitten syyttää Suomalaisia ja länttä russofobiasta. Ja venäjän toope kansa uskoo putinin ja venäjän median valheet.
Näin diktaattori putin, Stalinin, Goebbelsin ja Hitlerin oppipoika latelee valheita ja valmistelee venäjän kansaa hyökkäykseen.
Tragikoomisin asia mitä voi olla on se että venäläiset todella uskovat lännen tai jonkun muun naapurimaan uhkaavan heitä. Kuitenkin toisen maailmansodan jälkeinen historia todistaa venäjän olevan ainoa maa joka hyökkää, valtaa, ryöstää ja pakko korruptiolla tölvii naapurimaitaan.
Kerta kaikkisen sairas ja kieroutunut kansa joka ei ole mitään ilman sotaa ja sankarikuolleita.
Kaikki tukikohdat hävitetään, kunhan kerrot paikat.
Olet ilmeisesti ollut hommassa mukana, koska kukaan muu ei moisista tiedä.
Hyvä, että vaihdat leiriä ajoissa.