Kiina valloittaa Venäjän

Suomella kohta uusi rajanaapuri! 🇨🇳
11273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Venäjän viennistä 40% menee Kiinaan, eli Venäjä on täysin riippuvainen Kiinasta.

Äänestä
  • Venäjä on kohta Kiinan siirtomaa!

    Äänestä

No mitä se häitä Kiina on joskus maailma 1
Hei 80 vuotta Europa juoksi Amerikka perässä kuin lammas -lammas ryhmä

Äänestä

Parempi kuin Venäjä!

Äänestä
  • Kiina ehdottomasti parempi! Ovat ruudinkeksijöitä toisin kuin nuo luuserit!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kiina ehdottomasti parempi! Ovat ruudinkeksijöitä toisin kuin nuo luuserit!

    👍👍👍👍👍👍👍

    Äänestä

Putler imee chengin palleja

Äänestä
  • Kenen sinä?
    Näin sinun istuvan maassa ja valmistautuvan syömään vaalean kuivan leivän siivua. Jotain peruuttamatonta oli tapahtunut sinulle. Olit ikäänkuin saanut iskun, joka oli järkyttänyt sinut niin, että tuskin ymmärsit syödä. Maailmasi oli tungettu taka-alalle. Pidit valkoista leivän siivua suusi edessä, ja tuijotit muita.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kenen sinä?
    Näin sinun istuvan maassa ja valmistautuvan syömään vaalean kuivan leivän siivua. Jotain peruuttamatonta oli tapahtunut sinulle. Olit ikäänkuin saanut iskun, joka oli järkyttänyt sinut niin, että tuskin ymmärsit syödä. Maailmasi oli tungettu taka-alalle. Pidit valkoista leivän siivua suusi edessä, ja tuijotit muita.

    Taidan ymmärtää. Häneltä oli kielletty puhumasta Venäjästä. Joka kerta kun hän puhui sanan, kielletään koko päivän ruoka-annos. Kun puhui kaksi, menetti kahden päivän ruuan.

    Äänestä

Ensin homo valtiot eu:sta.samaa yrittää kuin putleri.suomeen on tulossa jo jonkin moista akkutehdasta.työllistää 3000000 suomalaista.tekevät omat lentokentät yms.suomi täytetään ensin tuulimyllyillä,kun muualla maailmalla puretaan.ei koskaan enää kepu/vasemmistoa hallitukseen päättämään suomen asioista.tuhonneet koko Suomen maan.

Äänestä

Tuosta ovat näkijätkin varoittaneet, ja minä olen nähnyt unen, missä valkoisten ruumiita koottiin liukuhihnalle jossain tehtaassa, missä oli japanilaisten näköisiä miehiä. Kysyin miksi he tekevät niin. Sanoivat olevansa parempia. Asiasta on ollut juttua myös Pihon sivuilla, josta myöhemmin luin, missä joku kiinalainen äärimielinen kentsu tjsp. uhosi, että Kiina saattaa oikeuden Aasian kansojen keskuuteen, ja mm. intiaanit, jotka ovat aasialaista perua, saavat maansa takaisin.
Ne, jotka vastustaa Venäjää median vaikuttamina, eivät tiedä mitä tekevät. Kyse on valkoisen rodun ja kenties kristinuskon eloonjäämisestä tai tuhoutumisen vaarasta. Venäjä on tietääkseni ainoa, joka voi auttaa Suomea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomella kohta uusi rajanaapuri! 🇨🇳

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu