Vimpeli ei saanut köyhäinapua

Rahat loppuneet ja pian loppuu ruoka.
4505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei haittaa. Vimpeli on vakaavarainen kunta. Löysät rahat valtiolta toki kannattaa yrittää ottaa.

Äänestä
  • Turha on isotella, mikä vakaavarainen kunta tämä on . Vain silloin kun saatiin sitä köyhäinapua, tuntui kun olisimme vakaavaraisia.

    Äänestä

Vimpeliläiset itse juoksivat äänestyskopille kurjuuttamaan itsensä. Tyhmät uskoivat Leijonamielen ja Peltokankaan loruja. "Sitä saa, mitä tilaa". Tilattiin kuntakurjuutta ja saatiin kuntakurjuutta. Kehtaako se meidän kunnanjohtaja näyttäytyä kylällä?

Äänestä

Tää on sellainen takapajula, että en tiedä muita.
Sääksjärveltä,hallapurolta pitaa kaikki muuttaa tuulimyllyjen alta pois. Nyt saat talosta 10000 ja kun tuuulimyllyt tulee...et saa mitään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rahat loppuneet ja pian loppuu ruoka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu