Suomalaiset uskonnolliset Joululaulut jäi laulamatta Joulukonsertissa SAIRASTA EIKÖ TÄMÄ OLE SUOMI JA SUOMALAISTEN ISIEMME MAA MAASSA MAAN TAVALLA KAUNEIMMAT SUOMENKIELISET JOULU VIRRET JÄTETÄÄN LAULAMATTA MAASSA MAAN TAVALLA MITEN SAADAAN JOULU MIELI ILMAN JOULUVIRSIÄ HÄVETKÄÄ MAASSA MAAN TAVALLA 👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😇😇😇😇😇😇😇😇
JOULUKONSERTTI KERAVA
7
387
Vastaukset
- Anonyymi
Koti, uskonto ja isänmaa. Perussuomalaiset perusarvomme Vantaalla.
- Anonyymi
Todella sairasta jouluvirret ja uskonnolliset laulut kuuluu jouluun. Hävetköön nämä pintaliitäjät jotka ne yrittää kieltää..
- Anonyymi
Keravasta en tiedä, mutta Vantaalla kyllä lauletaan noita perinteisiä joululauluja vaikka kuinka monessa paikassa. Kirkoissa ja muissa saleissa.
Siitä,vaan valitsemaan paikka ja aika. Varmasti löytyy sinullekin…. - Anonyymi
Capslock ja runsaat emojit paljastavat, että AP:llä selvästi rajallinen käsitys maailmasta, eli myös uskonnonvapauden käsitteestä. Itse pidän oikeutenani olla uskonnoton, enkä näe mitään tarvetta esittää kristillisiä veisuja koulujen tilaisuuksissa.
Harva suomenkielisistä jouluvirsistä on alun perin edes suomalainen. Esimerkiksi "Heinillä härkien kaukalon" tulee alunperin Ranskasta.
Nimim. Supisuomalainen Kantapeikko - Anonyymi
Vapahtajan syntymäjuhlaa pitää kunnioittaa hartaudella.
- Anonyymi
Siitä vaan, kukaan ei sinua estä…
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2697017Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643749Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2543019SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521789Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11257Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31162Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51027- 101963
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja40922Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0911