Valtion kassa tyhjä

SAK:n on ihan tyhmää lietsoa kapinahenkeä.
Vaalut on käyty, eikä SAK ole hallituksessa.
Kansan on paras tottua, että elintasoa
ei voi kukaan ylläpitää velaksi, ei duunarikaan omaansa.
164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos SAK ei olisi reagoinut kun työntekijöiden kimppuun käydään tämä ei tekisi tehtävänässä työntekijöiden oikeuksien puolustajana.

Yksi sanoo "Me ei neuvotella", toinen kysyy "Selvä. Me menemme lakkoon. Neuvotteletteko nyt?" "Emme neuvottele". "Selvä. Lakko jatkuu, kuten haluat."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

SAK:n on ihan tyhmää lietsoa kapinahenkeä.
Vaalut on käyty, eikä SAK ole hallituksessa.
Kansan on paras tottua, että elintasoa
ei voi kukaan ylläpitää velaksi, ei duunarikaan omaansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu