”Joka uskoo ja kastetaan, se pelastuu; mutta joka ei usko, se tuomitaan kadotukseen.”
Mark 16:16
”Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä.”
Joh 3:16
Mark 16:16
”Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä.”
Joh 3:16
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mulla on lakoninen kommentti kaikille kuolemaa pelkääville:
" Miljardi vuotta ikuisessa elämässä on vasta ensimmäine askel "
Kehitin tuon muuten ihan ite.
Hihhulit vain uhkailevat koko ajan kun muuta eivät osaa.
Niitten uhkailut on kuin hampaattoman koiran räksytystä, ne herättää lukijassa pelkästään hilpeyttä.🤣
Ei voi tuomita kadotukseen , koska kaikki joutuvat kuolemassa kadotukseen , ellei sitten ota jotain sähköistä dokumentaatiota elämästä ja luo tekoälyllä vastaavan ihmisen ?
Pääseekä tekoäly taivaaseen?
Kiitos Jeesus,
että sovitit kaikki syntini Golgatan ristillä ja annoit ne anteeksi. Otit syntini ja minulle kuuluvan ikuisen rangaistuksen päällesi!
Et jäänyt ristille, vaan nousit kuolleista ja menit Isän luo odottamaan omiesi tuloa luoksesi. Pian on se päivä, jolloin minäkin saan armosta päästä luoksesi!