Rauhaa!
Voittajat kirjoittaa historian. Sen historian luotettavuus on välillä kyseenalainen.
Väite että Kristus, Paavali ja marttyyrien veri voitti kirkolle sen saavuttaman aseman on mielestäni asetettava tarkasteluun.
Joka 300 vuoden välein tapahtuu suuri mullistus ja vallankumous historiassa Jumalan tahdosta ilman että kukaan ihminen voi tehdä asialle mitään.
600 ekr Nebukadnessar
300 ekr Aleksanteri Suuri
0 jkr Caesar
300 jkr Constantinus Suuri
600 jkr Muhammed (saas)
Oliko marttyyrien veri ja Paavalin into täysin turhaa. Olisiko historian kulussa tapahtunut muutos automaattisesti Jumalan vaikutuksesta 300 jkr. Aikaan perustuen.
Turhaa tuherrusta suureen hintaan vai arvokasta työtä tulevaisuuden eteen?
Rauhaa!
Marttyrien veri vai ajan muutos
4
146
Vastaukset
- Anonyymi
... jatkaa voisi tuota 300 vuotis listaa....
1500 Luther
1800 USA ja vallankumous
2100 Vyasadeva ja veedojen kokoaminen
2400 Elia eli Narada
...
Edessä on meillä 2100 Veeda vallankumous.
Mitä tahansa työtä nyt teemme ei sillä ole merkitystä. Vaikka uhraisimme koko elämämme.
Aika vääjäämättömästi kääntyy kohden uutta vallankumousta. Huolimatta meidän teoistamme.
Samoin ovat muslimit 1979 alkaen uhranneet verta ja tehneet marttyyreita kasapäin. Mitä hyötyä niistä on. Imaami Mahdin tulemus on ajoitettu tiettyyn hetkeen jota ei voi siirtää.
Hän tulisi vaikka ei olisi yhtään marttyyriä ollut siinä välillä. Hän on ennalta kirjoitettu tulevaksi.
KUMPI SIIS SÄÄTÄÄ MITÄ TAPAHTUU YKSINOMAAN AIKA VAI ONKO OMILLA PONNISTELUILLAMME MITÄÄN ARVOA?
Jumala lukemattomine enkeleineen säätää kaiken aikaan liittyvän muutoksen. Ihminen kauhoo tyhjää ja uurtaa sekä puurtaa vailla mitään todellista tulosta.- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18168983K
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kristittyjen Herra Jumala ei ole sama kuin kristillisten Kaikkivaltias Jeesus.
Joten ilmeisesti kristityt palvelevat Jumalanaan ja Jeesuksenaan Paavalin tekstien Herrojaan kristillisten Kaikkivaltiaiden ja Heidän Pyähn Hengen Nimeen.
Raakatussa on "Älä tapa" käsky selvästi esillä ja jokainen terve järkinen ymmärtää sen merkityksen mutta kristittyjen historia ei on järkyttävä mm "Älä tapa" Lain osalta ja
usein ne laittomuudet ovat tehty kristillisten Jumalaa ja Jeesusta sekä Pyhää Henkeä pikaten jopa asettamalla kierosti Heidät rikoksiin osalliseksi opeillaan.- Anonyymi
Miksi Martti Luther vihasi juutalaisia? | Ihminen ja yhteiskunta ...
Verkko16. huhtik. 2017 · Uskonpuhdistaja Martti Lutherin elämän pimeisiin puoliin kuuluu hänen suhtautumisensa juutalaisiin. On vaikea ymmärtää ja hyväksyä, että armosta ja armeliaisuudesta saarnaava ihminen on kirjoittanut kirjan Juutalaisista ja heidän valheistaan – kirjan, jossa kehotettiin polttamaan ja karkottamaan juutalaiset.
Hitleri sai tukea ennen toista maailman sotaa juutalaisten tapattamisee:
Luder/Lutherin kirje 1.8.1521
"Ole syntinen ja tee syntiä rohkeasti, mutta usko vielä rohkeammin. Synti ei erota meitä Hänestä, vaikka sortuisimme haureuteen tai murhaan tuhansia ja tuhansia kertoja päivässä."
Hitlerin uskontunnustus
Hitler sanoi vuonna 1941 Gerhard Engelille, yhdelle kenraaleistaan, että "Olen nyt kuten aina katolilainen ja tulen aina olemaan sitä"
Mein Kampf kirjassaan hän kirjoitti että: "Siksi olen vakuuttunut siitä että olen Luojamme agentti. Taistelemalla Juutalaisia vastaan teen Herran työtä". Hän sanoi saman asian Reichstag puheessaan vuonna 1938.
Kuitenkin sen sijaan että Katolinen kirkko olisi erottanut hänet, heidän lehdistönsä usein kirjoitti ylistävästi Hitleristä."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562921
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541739Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461714Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1541521- 751479
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301346The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201228Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m751149- 1581052
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251005