kuolkaa nopeasti ja vaivattomasti
maksatte miljardi euroa joka minuutti
kun itkette vammautuneina
toivomus kaikille eläkeläisille
7
310
Vastaukset
- Anonyymi
Mä kyllä ajattelin elää vielä monta vuosikymmentä.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18169369k
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Satakunnan kansan seurakunta sivulla 100 kuollutta viime viikon lehdessä, Lisänä ne jotka eivä ole luterilaisen seurakunnan jäseniä., Hautajaisia paljon ja krematoriohin kauheat jonot. Ruumisautot ajaa RAUMALLE JA VAASAAN PORISTA päivittäin. Ihana kun ova päässeet pois kun suomessa ei hoitoa enää saa jos ei ole varaa maksaa yksityiselle. SUOMEN HOLTITON RAHAN SYSÄÄMINEN ULKOMAILLE JA MATUIHIN on nyt näkyvissä. suomalaisilta viedään kaikki , Terveyasemat, suljetaan tai supistetaan aikoja, hammashoidot, rokotukset , vanhusten kokohoitolaitokset suljettu, kotihoidon toimet fiasko, erittäin suurta laiminlyöntiä sokeat,dementoituneet , liikuntarajoitteiset yksin tuntitolkulla.
- Anonyymi
Toivokaamme, että aloittaja pysyy koko ikänsä terveenä ja hyvässä kunnossa.
Ettei vaan osuisi omalle kohdalleen, ikäviä toivomuksia mietiskelee. - Anonyymi
Pitkän elämän ajattelin vetäistä, ihan omaksi iloksi ja muiden kiusaksi.
- Anonyymi
Säästä sinä meitä ja tee vaivattomasti itsellesi se mitä pyydät muilta, säästyisimme sinun paskalta ja meillä menisi paremmin.
- Anonyymi
Voi, nyt tuli ongelma, kun en pyydä muilta yhtään mitään, ei minulla ole siihen oikeutta.
Jokainen eläköön omaa elämäänsä.
Ja se, että oma elämäni on joskus paskaa, en sitä soisi kanssaihmisille, aion kyllä itse omat paskani kestää. En voi edes muita tilanteesta/tilanteista syyttää.
Ja onko kenelläkään koko elämä täysin vaivatonta ? Tuskin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433633- 362294
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321895- 171639
- 181638
- 231568
- 241427
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai841348- 171312
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko891242