Haluatko ydinaseita Suomeen?

Olisiko asiaa, että kun Goog uhkailee Suomea ydinasein niin pistetäisiin vastaus Moskovaan.
188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei-helluntailainen:

Kyllä olen sitä mieltä, että ydinaseita pitää olla suunnattuina Leningradiin ja Moskovaan. Esim. presidenttiehdokkaan haastattelussa Li Anderson oli väärässä, kun perusteli, ettei voida muka ottaa ydinaseita Suomen maaperälle, koska Suomi olisi niin lähellä Venäjää, ja Venäjä ottaisi ne pois.

Ei niitä koristeeksi ole tarkoitettu minun mielestäni. Vaan käyttöön. Tosin minä olen eräänlainen ääritapaus itse, erittäin sotaisia geenejä eri sukuhaaroissa, ja tietynlainen julmistuminen tapahtunut tässä viime vuosina ajattelussa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olisiko asiaa, että kun Goog uhkailee Suomea ydinasein niin pistetäisiin vastaus Moskovaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu