Onko kuortanelaiset köyhiä, vai eikö ne osaa lukea? Urheilugaalan kutsussa oli, että kyseessä on juhlatilaisuus ja osanottajien pitäisi pukeutua juhlavasti. Kun katsoi juutuupista, niin oikein hävetti olla kuortanelainen. Hyvä kuitenkin, kun ei navettahaalarit päällä tultu. No, olihan siellä juhlapuheen pitäjällä edes oikein propelli leuan alla.
Kuortaneen urheilugaala
Anonyymi-ap
91407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sellaista se on kun kaikila ei ole paikkaa minne mennä kutsu tanssi lattialla. Kylmä ei tulla nytvoi siihen on suure luotto. Hyvä on olla dress wuman henkilön uralla kun lentäjätkin hyppää.
Se ön yleensä se yks päivä kun sattuu enenmän
Kaikesta voi mielensä pahoittaa ja tikusta tehdä asiaa.
Yleinen mielipide oli että pukukoodi on yliampuva. Siisti pukeutuminen riittäkööt jatkossakin.
Voihan pimppi !!
Väkisin väsätty tapahtuma ja vielä pukukoodi. Palkittavien joukossa ei ollut kuin muutama palkitsemisen arvoinen urheilija sekä tietenkin ansioituneet seuratoimijat.
No et tainnut olla itse paikalla ollenkaan.
Rumat ne vaatteilla koreilee?
Mistä tiedät?
Yli meni tapahtuma. Ison muuailman meininkiä, kun tämä järjestäjä itse