...on se silloin kuin peilikuva näistä meidän autoistamme vai onko sielläkin vaihdekeppi samalla tavalla toimiva ja onko kaasu oikealla, sitten jarru ja sitten kytkin, kun mennään vasemmalle koko ajan?
Vaihteet olisi silloin niin, että vitonen tai kutonen olisi kuskia lähimpänä ja pienimmät vaihteet siellä apumiehen puolella eli vasemmalla.
Vaihteet olisi silloin niin, että vitonen tai kutonen olisi kuskia lähimpänä ja pienimmät vaihteet siellä apumiehen puolella eli vasemmalla.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Polkimet ovat samassa järjestyksessä, mutta vaihdekeppi keskellä (käytetään vasemmalla kädellä) ja toimii samoin.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18175391A
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ilmeisesti Japanin sikäläisissä autoissa (JDM) verrattuna Britannian oikealta ohjattaviin, pyyhkijöiden ja valojen/vilkkujen viikset on päinvastoin keskenään, en kyllä tiedä miksi.
Tuota en älynnyt kysyäkään. Ja tarkemmin ajatellen, tuskin ne vaihdelaatikkoonkaan on muutosta tehneet, sehän pitäisi rakentaa kokonaan uusiksi, peilikuvaksi.
Eli mistään peilikuvasta ei ole kysymys, vaan ne kuskin tarpeet on vain siirretty oikealle puolelle?
Kun ratti on siirtynyt oikealle puolelle, lienee tapahtunut melko kova kolari.
"Kun ratti on siirtynyt oikealle puolelle, lienee tapahtunut melko kova kolari"
jätetään ne vitsit vähemmälle.
Iso-Britanniassa, Hong Kongissa ja Thaimaassa on vasemmanpuoleinen liikenne, ja siksi siellä autoissa yleensä on ratti oikealla puolella.
Ja sitäpaitsi, onhan Suomessakin postin autoissa ratti oikealla puolella, ilmeisesti ideana se, että postin työntekijä voi vain avata ikkunan, ja pudottaa postit postilaatikoihin.
Eikös niissä ole vaihdekeppi oikeassa ovessa🙂