Tarja Halonen ja putin

Anonyymi-ap

On pöyristyttävää, että YLE päästää entisen presidenttimme sepustamaan suoranaisia valheita hänen kaudellaan putinin politiikkaa tukevia satuja! Tarja Halonen teki Suomelle kaiken mitä putin halusi. Miinakielto, kaksoiskansalaisuudet , mahdollisuudet hankkia maa- ja merialueita strategisista alueilta ja mahdollisuudet vaikuttaa ja sekaantua yhteiskuntaamme. Tarja Halonen on kommunisti, joka on koulutuksensa saanut aatettaan syventäen venäjän ja DDR:n leirityksissä muiden näätien kera. Paavo Lipponen, Erkki Tuomioja, näin esimerkkeinä.
On hyvin hämmästyttävää, että YLE Suomen veronmaksajien rahoilla yrittää pestä näkyvästi Halosen ja näiden muiden luopioden mainetta jatkuvasti. YLE on edelleen vasemmistolaisen probagandan äänitorvi. Pitäisikö hieman muuttaa YLE:n poliittista agendaa? Miksi Tarja Halonen yleensä edes selittelee tekemisiänsä?

2

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paljon tehtiin virheitä Halosen aikana. Vai olivatko ne virheitä vai toimiko punainen tavja suunnitelman, ohjeiden mukaisesti?

      Lustraatio Suomeen ja Tiitisen lista auki!

    • Anonyymi

      Tavjahan oli ja on yhä Neuvosto-Venäjän kätyri. Saihan se palkinnoski ainakin kissan. Ja kai se lesbokin on, koska toimi sellaisessa liikkeessä varsin korkeassa virassa. Sitä vain en aikanaan seurannut, miten ja kenen toimesta presidentiksi valittiin. Ja vielä kahdesti? Ei nähtävästi vieläkään uskalleta salattuja tietoja historioitsijoille avata. Tiitisen listaakaan! Ja sitten on otsaa morkata Venäjää siitä, että se kirjoittaa historiaa aina tarpeen tullessa uudestaan. Meillä sama juttu tässäkin asiassa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      33
      2263
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      123
      1936
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1591
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      1222
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1217
    6. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1046
    7. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1043
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      1004
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      927
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      29
      925
    Aihe