Kiireesti drooneja Suomen armeijalle

Toivottavasti kapiaiset ymmärtää että droonit ovat tehokas ase nykysodankäynnissä.
Ukraina on sen osoittanut.
5158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ole huoletta

Äänestä

Droonien käyttäjiä koulutetaan jo.

Äänestä

On meillä ollut jo kauan näitä ”ufoja”.

Äänestä

Valtakuntaan tarvitaan Vergeltungswaffe 2 eli V2 ohjuksia.

Äänestä

Erityisesti kamikatsedrooneja!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toivottavasti kapiaiset ymmärtää että droonit ovat tehokas ase nykysodankäynnissä.
Ukraina on sen osoittanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu