Polttoaine on Suomessa liian halpaa

Kaikenlaiset räkänokat pärräävät täysin turhaan, koska on liian halpaa.

Noin 3 euroa / litra hinta alkaisi jo vaikuttamaan, Samalla valtio saa kipeästi kaipaamaansa valuuttaa.

Suomessa kun ei ole edes öljylähteitä, niin on hulluutta ostaa öljyä ulkomailta.
21182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Olen nyt ajanut viisi vuotta pääsääntöisesti sähköllä. En enää jaksa vastata epäilijöiden jankkaaviin kysymyksiiin. Eivät he halua tietoa, vaan löytää särön argumentoinnissa, joka vahvistaisi heidän ennakkokäsityksensä siitä, että kaikki on roskaa.

Sähköllä ajamisessa on hyviä ja huonoja puolia, itselleni paljon enemmän hyviä. Siksi valitsen niin, se on niin yksinkertaista.

Änkyröille voisi perustaa tukipuhelimen ja tekoäly vastaamaan kysymyksiin, ihminen tuskin siinä työssä jaksaisi.

Äänestä
  • Tekoälyn vastauksiinko tyytyä miksi,, ja miksi epäillään ja mitä kunhan ymmärrät ettei kaikille voi sopia sähköautoilu, koska liian kalliita autoja, vaihtoautosta ei saa mitään,
    latauspaikka , pitkiä siirtymiä, peräkärry jne....
    Itselläkään mitään halua ostaa joku 40 000 euron sähkäri kun diesel nelivetopassattilla ajetaan vielä 200 000km nyt on jo n. 180 000 km että katsotaan sitten, kun nykyään ei siitä saa mitään vaihdossa,,kuten ennen.
    Ja taloyhtiöön on suunniteltu latauspaikat ehkä vuodelle 2027 ellei tule pakkoa valtiolta kun noin oikeistolainen käskyttäjä hallitus.

    Äänestä

  • Aivan. Sähkis on ihan ok. Kunhan viimeisetkin tehtaat alkavat vain valmistaa sähköautoja ,ja bensan hinta nousee vitoseen litra. Boomeripersut ostaa hevosen ja kärryt. Saadaan omat amishit hauskuuttamaan meitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Aivan. Sähkis on ihan ok. Kunhan viimeisetkin tehtaat alkavat vain valmistaa sähköautoja ,ja bensan hinta nousee vitoseen litra. Boomeripersut ostaa hevosen ja kärryt. Saadaan omat amishit hauskuuttamaan meitä.

    Riitävätkö sukusi Kelatuet edes käytettyyn Nissan Leafiin?

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Riitävätkö sukusi Kelatuet edes käytettyyn Nissan Leafiin?

    Kela-tuet riittää ihan hyvin yksityisleasingiin.

    Äänestä

  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    🔞 ­­­N­y­­m­f­­­o­­m­­a­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18183987v

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Tuo on hullu kommentti.

Äänestä

Jos autoilet, maksat mm. korjaukset, sataset vilahtavat nopeasti.

Äänestä
  • Helpolla pääsee, kun ottaa auton käyttöön leasingilla. Soppareihin kuuluu huollot, korjausket, renkaat jne.

    Äänestä

  • Onko bensa auton korjaukset sulla ilmaiset ?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Helpolla pääsee, kun ottaa auton käyttöön leasingilla. Soppareihin kuuluu huollot, korjausket, renkaat jne.

    Meilläkin on leasing auto. Huoletonta ajamista.

    Äänestä

Turhin trollaus tänään, joulukrapulaa

Äänestä

Sähköautoilu on liian halpaa. Kunnon verot niin loppuu se elvistely.

Äänestä
  • Saastuttaja maksaa, siksi sähköautoilija ei maksa.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Saastuttaja maksaa, siksi sähköautoilija ei maksa.

    Aivan.

    Äänestä

No sehän nouseekin . Se siitäkin partamaurien vaaliteemasta. Hahhaahhaaa.

Äänestä

Toivottavasti Henriksson nöyryyttää persuja ja runnoo bensan hinnan oikealle tasolle.

Äänestä
  • Juurikin näin.

    Äänestä

Joka aamu alkaa se autoilla rällääminen ennen seitsemää ja iltapäivällä uudestaan etenkin neljän aikoihin ihan porukalla kaikki liikkeellä. Moista huviajelua on syytä karsia.

Äänestä

Köyhät työtävieroksuvat räksyttää, autokaravaani kulkee.

Äänestä

No aivan sama mitä maksaa sillä hinta siirtyy kaikkien muiden tavaroiden hintoihin . MYÖS mopopoikia vihaava lusii polttoaineiden hinnat elämässään . Ja hyvä niin .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaikenlaiset räkänokat pärräävät täysin turhaan, koska on liian halpaa.

Noin 3 euroa / litra hinta alkaisi jo vaikuttamaan, Samalla valtio saa kipeästi kaipaamaansa valuuttaa.

Suomessa kun ei ole edes öljylähteitä, niin on hulluutta ostaa öljyä ulkomailta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu