Yleltä innokas liputus polyamorian puolesta

Ja kokoomuspomo Ilkka Suomisen Riikka-tytär (vihreä) myös haluaa yksiavioisuutta kovasti kyseenalaistaa. Kivaa , kun on kohta kaikki sekaisin.
392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näitä tämmöisiä artikkeleita nykyään riittää. Ihan kuin harjoitettaisiin jotain asennemuokkausta lukijoita kohtaan. Kaikesta epänormaalista yritetään tehdä normaalia. Ja sitten vielä ihmetellään, miksi nuoret ihmiset eivät mene naimisiin ja hanki lapsia ja syntyvyys vaan vähenee. Eivät tietenkään hanki, kun kaikki ihmissuhdekuviot ovat nykyään niin sekavia.

Äänestä

Jostain syystä vihreät sairastuu kaikkiin luonnottomuuksiin.

Äänestä

TÄMÄ ON KOMMUNISMIA

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja kokoomuspomo Ilkka Suomisen Riikka-tytär (vihreä) myös haluaa yksiavioisuutta kovasti kyseenalaistaa. Kivaa , kun on kohta kaikki sekaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu