Ei tietenkään ihan suoraa osumaa, mutta paineaallon vaikutuksen ja mahdollisesti ionisoivaa säteilyäkin vaimentaa ihan kivasti tuollainen runko kuin myös EMP:n. Elon Musk tietää, ettei ydinsotaa voida välttää (kiitos Venäjän) ja on varautunut siihen tarjoamalla ihmisille mahdollisuuden suojautua siltä osittain. Olkaamme hänelle kiitollisia ja eiku kauppaan ostamaan kybertrukkia.
Tesla Cybertruck kestää ydinräjähdyksen
Anonyymi-ap
3146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
1.4mm rosteri vaimentaa säteilyä varmaan yhtä hyvin kuin Indiana Joneksen leadliner jääkaappi.
Mulla on onneksi pari autoa joihin ei EMP vaikuta. Valmistettu 60-luvulla, jolloin tekniikka oli luotettavaa,, yksinkertaista eikä mitään turhia hilavitkuttimia.
Täysin typerä ja lapsellinen aloitus. Jos maailmassa räjäytetään yksikin atomipommi, niin maailman talousjärjestelmä kaikkialla menee sellaiseen kaaokseen, että sähköautomarkkinat voidaan kokonaan unohtaa. Ei ydintalvessa ajella enää sähöautoilla, joten kannattaa aloittajan ajatella muita asioita.