Tiellä totalitarismiin

RKn johtama hallitus juoksupoika Orpon johdalla suuntaa Suomen totalitarismiin. Orbanin malli näkyy olevan tavoitteena. Toki varsinainen pomo on EKn puolesta.
2122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokoomus on vuosikymmeniä saanut ohjeet ja rahoituksen osoitteesta Eteläranta 10.

Sen lauluja laulat kenen leipää syöt.

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    ❤️ ­­­N­­y­­m­­­f­o­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18185817u

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

RKn johtama hallitus juoksupoika Orpon johdalla suuntaa Suomen totalitarismiin. Orbanin malli näkyy olevan tavoitteena. Toki varsinainen pomo on EKn puolesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu