Nyt tiedetään

Seitsemän pressaehdokasta.

Kuusi EU-myönteistä: Halonen, Hautala, Kallis, Niinistö, Vanhanen ja Biaudet/Lax. Kaikkein intomielisimmät Niinistö, Kallis ja Lax.

Yksi EU-vastainen: Soini.

Ei taida olla valinnan vaikeutta !
176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Timo Soini ei ole missään suoraan maininnut vastustavansa Eu: ta. Kyllähän kaikki ovat kriittisiä, minkä asian suhteen tahansa. Ainoa todellinen Eu - vastainen puolue on Itsenäisyyspuolue Vapaan Suomen liitto, en tiedä laittavatko ehdokasta, jos ei laita Soini voi saada minunkin ääneni, varauksella kuitenkin.

Perussuomalaiset ovat "junttipuolueen" maineessa, onhan se syntynyt Smp: stä eli Suomen maaseudun puolueesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pressaehdokkaat kirjoitti:

Seitsemän pressaehdokasta.

Kuusi EU-myönteistä: Halonen, Hautala, Kallis, Niinistö, Vanhanen ja Biaudet/Lax. Kaikkein intomielisimmät Niinistö, Kallis ja Lax.

Yksi EU-vastainen: Soini.

Ei taida olla valinnan vaikeutta !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu