Taas putosi yksi ikkunasta Venäjällä

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010086258.html
Oli Vladimir Putinin oman valtapuolueen jäsen.

Alkaa olla aihetta varoa korkeita paikkoja ja avoimia ikkunoita siellä.
13206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ehkä evoluutio kasvattaa siivet selkään

Äänestä

Red Bull antaa siivet.

Äänestä
  • Älä mainosta!

    Äänestä

Kauhea veto.
Hui, pitäkää ne ikkunat kiinni.

Äänestä

No eikö ne vieläkään ole saaneet sitä Putleria ulos ikkunanasta?

Äänestä
  • Bunkkerissa ei ole ikkunoita.

    Äänestä

On tuo kustannustehokasta toimintaa. Kiva olisi jos suomessakin aina kun uusi presidentti valitaan niin vanha lähtis ikkunasta MÄISK! ja rahaa säästyis.

Sama juttu ministerien ja kansanedustajien kohdalla ja suuryritysten johtamisessa epäonnistujien Avoin ikkuna ja MÄISK!!!

Äänestä

Meillä sentään pudotetaan parvekkeelta alas. Jus oikeusjuttu siitäkin . Mutta asukasmäärään nähden sekin on liikaa!

Äänestä

Kummaa öyhötystä, pitäisi jokaisen tietää että ikkunan pesut pitää jättää ammattilaisill, varsinki jos ei ole eka kerros.

Äänestä

Miten kuolee diktaattori Vladimir Vova Kalsarimyrkyttäjä kahden vuoden sisään?

A. Vanhuuteen
B. Putoaa kerroksista
C. Novitsok tekee selvän
D. 9 mm luoti joko vieraasta tai omasta pyssystä

Äänestä

Ei ole oligarkeilla välttämättä penthausit ole enää kovassa huudossa.. Ruohonjuuritasolla eleily alkaa olla muodissa.

Äänestä

On tää "Venäjän" maailma jännä paikka, ku ennen muinaan oli rautakalterit ensimmäisen kerroksen ikkunoissa ja parvekkeissa. Nykyään joutuukin laittaan just toisinpäin..

Äänestä

Aika korkeassa asemassa kun putosi noinkin korkalta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010086258.html
Oli Vladimir Putinin oman valtapuolueen jäsen.

Alkaa olla aihetta varoa korkeita paikkoja ja avoimia ikkunoita siellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu