Onko huru-ukko evp.Toveri täysin dementoitunut??

Iltalehdille kelpaa kaikki. Äijä antaa ymmärtää, että suomi hoitaa slobot pikkusormella, "erikois-operaatiolla".
15176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ja meidän yksinkertainen presidenttimme antaa tällaisen ukon hillua vapaasti valehtelemassa kansalle, aivan kuin suomella olisi mahdollisuuksia todellisessa tilanteessa sodassa Venäjän kanssa.

Äänestä
  • Niin tai näin. Suomen on PAKKO yrittää, mikäli naapuri heittäytyy hankalaksi. Toki Suomi valitsisi hyvät naapurisuhteet venäjän kanssa. Suomen rohkeus ei riittänyt enää yksin oloon.
    Historian opetuksia ei voi sivuuttaa.

    Äänestä

  • da,daa Toveri oli aluksi niin suosittu jotta olin varma hänen noususta pressavaaliin ja voittajaksi, luulin myös Toverin olleen epäsuoraan yksi Hs konsernin ehdolle tuomista kuten luulin myös Aaltolasta?! Toveri on kuitenkin kokenut sota-asiantuntija ja nimestään huolimatta todellinen isänmaa mies, virhearvioita joitain hällä on sattunut sodan aikataulujen suhteen optimismi on kuitenkin innostavaa ja nostattaa mielialaa täällä kotirintamalla, sota-ajan mediat tekee tehtäväänsä kuitenkin vakaumuksella meidän kaikkien hyväksi ,joten pulinat pois ja kannattaa pitää mieli ja kotivarat kunnosssa kuitenkin.

    Äänestä

  • Putin on naZi.

    Äänestä

  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    🔞 ­­N­y­­m­f­­­o­­­m­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18188629U

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

"Ei muuta kuin vähän fyysisiä esteitä Vantaan lentokentälle", niin kaikki hyvin. Voi lohduttaa Toveria, että sitä ennen Stadin infra on jo tuhottu moneen kertaan.

Äänestä
  • Kansaa voi lohduttaa sillä, että Venäjä ei uhkaa Suomea niin kauan kuin sekoilu jenkkien kanssa pysyy aisoissa ilman ohjus/ydinaseita. Luulis, että natsien kanssa lirkuttelu olisi opettanut Suomelle jotain ja ymmärrettäisiin, mikä on lopputulos, mutta kun ei mee perille jauhopäille.

    Äänestä

  • Teitä "itäfaneja" kaivataan ensimmäisenä, jos rytinä alkaa. Pitäkää laukut pakattuina.

    Äänestä

Toverin on helppo harrastaa sotaleikkejä suomalaisten nuorten miesten kustannuksella, tuon äijän ei tarvitse osallistua itse sotatoimiin millään tavalla. Toveri ja muut sotakiimaiset seniorit ovat etelän lämmössä siemailemassa pina coladaa samaan aikaan kun suomalaisia sotilaita räjähtelee kilon palasiksi droneiskuissa.

Äänestä

"TOLLOTOVERI"!!!

Äänestä

Toveria tituleerataan sotilasasiantuntijaksi, vaikka hän ei ole ollut niissä tehtävissä vuosiin. Oikeita asiantuntijoita ei enää juuri haastatella. Tietävät todellisuuden liian hyvin?

Äänestä

Lukutaito olisi hyödyllinen.

Äänestä

Satutuntia taas kerran

Äänestä

Helppo soittaa poskea, kun tietää, ettei enään ikä-ukkelina laiteta eturintamaan.

Äänestä

Mistä tämä satusetä oikein kertoo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Iltalehdille kelpaa kaikki. Äijä antaa ymmärtää, että suomi hoitaa slobot pikkusormella, "erikois-operaatiolla".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu