Taistelun se voi voittaa mutta ei sotaa. Se on tahrannut maineensa lopullisesti natseina ja lastenraiskaajina.
Venäjä tulee häviämään sodan...
Anonyymi-ap
10110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Missä ovat Ukrainan sotarikokset? Miksi ne salataan? Näyttää siltä, että joku usuttaa valkoista rotua toistensa kimppuun. Samaan aikaan Afrikasta tulee siirtolaisia pohjolaan. Eikö osata nähdä yhtälöä?
Eikö sodan aloittaja ole syyllinen konfliktien alkuun? Jos Venäjä tulisi Suomeen, niin emmekö mekään saisi nyt sitten puolustautua (keinoja on aika vähän)?
Voi lässyn lässyn
Niin, ethän sinä muuhun pysty.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18192516p
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
EI VOI VOITTAA MITÄÄN, KUIN MINKÄ KEHUMALLA.
KOSKA EI PERÄÄNNYTÄ, UKRAINAINALAISET KULUTTAVAT NE LOPPUUN.
Kukaan ei pidä Venäjää minään suurvaltana ainakaan enää, sen verran tehotonta toimintaa. Toivottavasti sotii Ukrainassa pitkään ja tuhlaa resurssinsa siellä.
Taas valheellinen aloitus. Miten helvetissä täällä sallitaan noita länsimaisia kannanottoja. Kyllä edes vähän tasoa odottaisi.
Ukraina tulee kärsimään sitä kovemmin mitä enemmän se vastaan panee. Jos olisi heti antautunut olisi säästynyt turhilta kuolemilta ja raiskauksilta. Jos jatkaa niin saa vain lisää kuolemaa ja raiskauksia. Ei niitä kukaan EI KUKAAN uskalla oikeasti auttaa. Ei nyt eikä "huomenna".
Sodat eivät ala huvin vuoksi vaan aina on takana jokin isompi totuus , pois luettuna Hitler. Toivottavasti jokin asiallinen journalisti etsii oikeaa totuutta Venäjä Ukraina sotaan ,ettei historiaan kirjoiteta jotain USA mielistä paskaa. Totuus löytyy yli 15 v. vanhoista asioista. Sieltä löytyy ihme kyllä taas se tietämättömien liputtama USA ,, CIA..
Suomi soti Afganistanissa ja yhtään ohi laukausta ei tullut. Milloin aletaan
korjaamaan tuhoja. Kanki