Näin kertoi Uudenvuoden puheessaan Vladimir Putin. Joillekin tyhmemmille tämä ehkä ollut epäselvää. Kukaan viisas ihminen tuskin kuvitellutkaan että Venäjä häviäisi Ukrainalle ! Millälailla sellainen asia tapahtuisi ? Jos Venäjä käy sotaa kuin aina aiemminkin. Iskut tulevat kovenemaan ja kapasiteettia lisätään koko ajan ! Kykeneekö Venäjä siihen ? Riittääkö sen resurssit ? Kyllä se Kykenee ! Ja Resurssit riittää !
Venäjä ei peräänny !
Anonyymi-ap
13226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tuon mielikuvan yöllä nähtyäni putosin sängystä.
Kävikö pahasti ? Niitä on sellaisia sänkyjä ,missä kaiteet ! Sellaisille ketkä tarvii !
Täysin selvää on, ettei Venäjä halua USA:n sotalaivoja täysin venäläisen Krimin satamiin ja Ukrainalta vuokrattuun Sevastopolin laivastotukikohtaan.
Venäjä ei myöskään halua USA:n ohjusasemia Krimille, Ukrainaan eikä Suomeen.
USA on tunnetusti sotaisa.
USA on valtava uhka Venäjälle.
USA haluaa sodan Venäjää vastaan se nähdään Ukrainassa.
Nyt on sama tilanne kuin Kuuban ohjuskriisissä. Paitsi, että nyt asiantuntijat pitävät jatkuvasti Ukrainan ja Suomen kautta kiristyvää tilannetta paljon vaarallisempana kuin 1962. He varoittavat, että ydinsota voi syttyä vahingossa, kun tilanne on näin kireä.
Venäjän on pakko poistaa uhkat.
Venäjä haluaa neutraalit puskurivyöhykkeet, joilla turvattiin rauha ja vakaus 80 vuotta, kuten oli sovittu.
Kokoomus on mielisairas.
Putin sanoi ? 😆se oli sitten viimeinen niitti ja varmistus että venäjä on hävinnyt sotansa .
😁
Putleri puhuu ganstereita matkien,ei kuten oikea valtiomies.Putin ei ole mies.Putin on bunkkereissa piileskelevä pelkuri.
Itsestäsi puhuit.
Putteli on paniikissa. Venäjän armeijakin haluaa perääntyä Ukrainasta ja siksi Puttelin pitää vakuutella yleisölle julkisesti, että "emme peräänny". Eihän tuollainen hyökkääjälle tulisi edes mieleen, jos kaikki menisi hyvin.
Eipä nuo kovin haluttomille näyttänyt uudet joukot mitä Ukrainaan marssitettiin . Eipä ne mitään salaisia videoita. Ihan jokainen voi katsoa.
Eihän se perääntyny, vaan teki 180 ast. käännöksen ja eteni jälleen, mm. vuonna 1941. :-)
Missä? Mitäs alueita Venäjältä on vallattu ?
Valehteliko Kreml sanoessaan, että Putin on elossa?
Zele kävi Adviikassa muttei putleri uskalla,,bunkkeripaappa
Oliko Putinilla bunkkeri mukana Saudi-arabiassa käydessä ? Miten se mahtui lentokoneeseen ? Saudit muuten olleet vuosikymmeniä Usan tärkein kumppani. Nyt haluavat jostain syystä venäjän ja kiinan liittoon !