Tv: Käärijähehkutus ja Louhimiehen masturbaatio. Kiitos. Vuosittaiset 600 miljoonaa tekevät Ylen ylimielisille saman, kuin rajaton valta idän nykytsaarille.
Ylen uuden vuoden vastaanoton anti
14
461
Vastaukset
- Anonyymi
Ennen uuden vuoden vaihteessa tv.sta tuli kaikenmaailman konsertteja suorana, komediaa yms. Nyt ei sitten yhtään mitään. Tv ollut kiinni koko päivän. Jaa laitoin kerran auki ja tuli joku kätevä emäntä joka yllätys tuli eilen iltana ja kaikista maailman jaksoista tietenkin se sama. Telkka meni kiinni.😤
- Anonyymi
Lopetin katsomisen Kettuun. Vanhan ja nähdyn ylehehkutuksen Elämäsi "jankutus"biisi kuuntelin puolella korvalla. Mestarinaisia en enää jaksanut toista kertaa sitäkään.
Arvon Yle varmaan ajattelee, että kaikki juhlivat uutta vuotta kaupungeissa. Tai että ovat päissään. Tai että skumppapullot paukkuu.
Maaseudulla oli rauhallista torpassa ja eläimillä. Menin nukkumaan ysiltä. Haukotus. - Anonyymi
Niin, ketä Yle nykyään palvelee omien työntekijöidensä ja heidän kaveripiiriensä lisäksi? Poliitikot eivät uskalla koskea Yleen, sillä media on eräs nykyjumaluuksista, jonka kyseenalaistaminen ei sovi. Me veronmaksajat kuitenkin rahoitamme tuota taloa. Joulun aikaan Yle tv:n ohjelmisto oli todella häpeällisen laaduton. En löytänyt esim. yhtään tämän nykyisin rikkaan Suomen menneisyyteen perustuvaa elokuvaa, eli sellaista, jota ikänsä tämän maan vaurastumisen eteen töitä tehnyt ja veronsa maksanut ihminen katsoisi mielellään. Yle on eriarvoisuuden tyyssija, se arvostaa ohjelmistossaan murhia, nuorten pariutumiskoukeroita ja pinnallisia kulttuuri-ilmiöitä, ja lisäksi on päivänselvää, että Yle on täysin kaupallinen aatteiltaan ja tavoiltaan.
- Anonyymi
Yle on saanut hyvän jalansijan ideologiselle paatokselleen oven väliin, koska aina jos ylen rahoitukseen puuttuisi oikeistohallitus niin alkaa sosialisteilta senpäiväinen mekkala "median/demokratian alasajosta ja sensuurista" yms.
Sosialisti hallitus ei taas yle rahoitukseen koske, kun yle ajaa pääasiassa vihervasemmistolaista ideologiaa. Kaikki toimittajat ovat vihervasemmistolaisia ja haastateltavat vieraat tai politiikan "asiantuntijat" ovat aina viherideologiaa kannattavia.
Näinollen pitäisi valtion perustaa rinnalle toinen "yle" eli julkisin varoin tuettu uutis ja ohjelma kanava jonka rahoitus olisi sama kuin nykyisen ylen. Ei voi olla niin, että demokraattisessa maassa valtion ylläpitämä uutiskanava ohjelmineen tukee vain ja ainoastaan vasemmisto kansalaisia. Silloin käytäntö on kuin suoraan Venäjältä kopioitu.
- Anonyymi
Sikäli punavihreys ei ole hyvä juttu, että ovat täysiä porvareita ja luonnon puolella vain puheissa. Kaikki poliittiset puolueet voisi hyvin laittaa samaan puolueeseen. Viihde ja muu tyhjyys pyörittää kaikkea, hyvä esimerkki tuo kieltä roikottavan ääliön jatkuva rummutus mediassa. Lapset rallattavat viinan juomisista ja munan hinkkauksista. Niin tyhjänpäiväistä, että oksettaa.
- Anonyymi
Yle pähkinänkuoressa: vain Teemalla on laatua, mutta rajallisesti, muu ohjelmisto on äärettömän kunnianhimotonta ja esimerkiksi ne muutamat haastateltavat ihmiset ovat lähinnä narsistisia tyrkkyjä jotka mainostavat omia bisneksiään. Putkinäköisyys ja viha laadukkuutta kohtaan on silmiinpistävää. Jos vain laatu jäisi ja vapaamatkustajatyöntekijät ym. etupiirit saisivat lähdöt, budjetista voisi ottaa ison osan pois
- Anonyymi
Ei nuo kakaroilla teetetyt höpötuotannot taida paljoa maksaa. Ylen kohderyhmänä näyttää olevan teini-ikäiset ja teini-ikäisen asteelle jääneet aikuiset. No onhan kirkonmenoja radiossa, ettei voi sanoa, että ei ole mitään aikuisille - hahahaaaa!
- Anonyymi
Johtajan valintaa on tämä nykyinen hömppä. Kun on aikaisemmin tehnyt töitä maikkarilla, ei sellainen ole enää sivistynyt ihminen. Jokainen on huomannut miten surkeaa on ohjelmatarjonta ja miten röyhkeästi uusinnat pyörii vuodesta toiseen. Nykyinen mainostuskäytäntö ärsyttää ihan tappiin! Aina pyörii ne samat pätkät jostain hiivatin showpainijasta! Ei sellaiset ammatit kuulu oikeille ihmisille.
White trash. - Anonyymi
Ylen joulun ja uudenvuoden musiikkiohjelmat on nähty tarpeeksi usein.
Jokvuosi uusitaan samat ohjelmat.👎👎👎💩- Anonyymi
kyllä oli semmosta ulinaa koko joulu että voi helvetti
- Anonyymi
Yle huomioi tuttujen julkkisten jälkikasvun tekemiä ja roolittamia laaduttomia elokuvia, että syntyisi keskustelua siitä, mikä niistä on huonoin, kuten Hesarikin tekee.
Häpeisit Yle, mutta et osaa. Sellainen se on vallanpitäjien tyyli. - Anonyymi
onkohan nyt varmaan kaikki kehnoimmat suomalaiset tekeleet löydetty ylen laatua ylläpitämään, vai sattuisiko joku toimittaja vielä kuitenkin tietämään jonkun tutun tantan pojan, joka olisi kuvannut kirveen kanssa heilumista vaikkapa vhs-nauhalle, vai pitäisikö nälkäisten toimittajien jakaa päiväkoteihin ja alakouluun puukkoja ja mennä itse kuvaamaan horroria ruudun täytteeksi, jos alkaa roska loppumaan?
- Anonyymi
Niinpä. Itse mietin, onko tämä kolmosluokan (tai sadannen tyhmimmän) näyttö joku vastaus siihen keskusteluun, ettei Yle "muka" noteeraa maaseudun p*llurallisteja tai perslajisia.
Paksun Bertan eli ylijohtajan asema heiluu vaarallisesti ja uhkaa satojen tuhansien nettopalkka jäädä saamatta tulevaisuudessa, siksi nyt "alentuu"tälle tasolle. Tai sitten nainen on vaan niin perustyhmä ettei mitään rajaa.
- Anonyymi
Sama linja kuin Hesarissa tosiaan, mitä huonompi pätkä, niin syli on avoinna. Ehkä noiden typerien elokuvien tekijät ovat tosiaan yleloisten lähipiiriä, lahjakkuus samalla levelillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22820955Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964194Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu752883Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv502181Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1961820Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891622Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361557Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691499Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141384