Sähkövatkaimilla oikea range testi kun on oikeasti pakkasta. Pääseekö 20 vai peräti 60kilometriä? 🤣😆🤣😆🤣😆 Ei huolen häivää dieselillä voin ajaa mihin vaan ilman huolta että nyt nyt pitää tankata! Ilmastonmuutos tulee nyt kaikille sähkövatkain ilmasto lämpenee 🤣😆🤣😆🤣 juu juu ei oo tulossa kun liki 50asteen pakkasia ei hyvänen aika nuita lapsenuskoisia sähkö vajakkeja!
Tehkääpä nyt niillä
Anonyymi-ap
17242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Enpä lähtis näillä pakkasilla sähköautolla ajaan maantielle, jos olis 100km matka.
Tällaiset pakkaset kyllä hyydyttää sähköauton akut.
Ei viitsi edes bensa-autolla lähteä näillä pakkasilla liikkelle, jos ei ole pakko.
Mikä tahansa auto voi jättää tienpäälle kovilla pakkasilla ja silloin ei naurata.
Ennen autot oli luotettavampia, nykyään liikaa tekniikkaa. Pelkästään sähköinen bensapumppukin rikkoontuu helposti, on kokemusta.
Mitä tarkoitat että sähköinen bensapumppu rikkoontuu HELPOSTI?
Jos sinulta on hajonnut yksi pumppu niin mitä se kertoo?
Minulla meni useampikin mekaaninen bensapumppu aikoinaan. Mitä se sitten kertoo?
Sen, että olette kumpikin vanhaan tekniikkaan jämähtäneitä jääriä. Ihan sama onko hajonnut 1 vai 1001 bensapumppua. Mitä väliä?
Minun hevoselta meni aikoinaan kavio rikki. Kaikki kaviot on nykyäänkin yhtä huonoja..🤣
Sitä että niitä hajosi useissa autoissa, mekaaninen ei minulle ole hajonnut missään, mutta tottakai niissäkin on kuluvia osia. Nykyisessä autossa on paljon tekniikkaa mihin en oikein luota, kun lukee toisten kokemuksia.
Kavioissa kannattaa käyttää kenkiä.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18193499c
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Saatko itse nokivasarasi edes käyntiin? Pääset viisi kilometriä, hinausauton perässä.
Kovilla pakkasilla nokivasara tarvii pari hehkutusta ja sitten alkaa savua tupruta.
Mutta range onkin sitten 1000 km ilman välilatauksia kun sähkiksellä on jo ollut sillä
matkalla ainakin kolme pakollista ruoka- ja lataustaukoa.
Jokusen vuoden päästä ei ole ongelmaa kylmistä keleistä. Fossiilisten käyttö on johtaa suureen globaaliin lämpenemiseen. Sitäkö me haluamme?
Etelän maat kuumenee ja kuivu tolkuttomasti jolloni kansat alkavat vaeltaa pohjoiseen. Mukava kun saadaan Suomeen pari miljoonaa uutta asukkia hoivattavaksi.
Espanja jo alkaa olla kesällä yhtä kuuma kuin Saharan autiomaa.
Mutta tärkeintä on että tänään saa tupruttaa fossiilista hiiltä ilmakehän täyteen.
Se ei kuule se sähkö hommo oo yhtään sen parempi kun perehtyy mitä kaikkea ongelmajätettä siitä kertyy ja kongon lapset rääpii kobolttia jne. Viestisi on hurskastelua ettet vaan ole fariseus?
tarkoitus oli kirjoittaa hommA ettet vaan luule että haukuin sinua.
Lämmitys vie paljon vähemmän sähköä ja sitten kulkeekin pitkään ilman jatkuvia pitkiä latauksia.
https://www.youtube.com/watch?v=Svhlcsj7Nyc
toyotaa tarvittiin tuollakin avuksi kun rapsakka pakkanen.
Miksiköhän bensa-autoihin ei ole tehty bensalämmittimiä moottorille kun on sisätilallekin, ei luulisi olevan vaikea tehdä ja toimisi varmasti aina.
Russalassa laittoivat tulet suoraan moottorin alle, taitaa olla käytössä vieläkin sotakoneissa, useammin kyllä Ukraina laittaa ne lämpiämään sisältäkin.