Mie r o m a h a n noitten pullonkorkkien takia!

Mie en kestä ennee tätä elämätä kun kaikesta tehhään niin hiton hankalloo! Ihan kun ei oisi ongelmmii jo muutennii. Tässä joutuupi ihan syvvään päätyyn.

Auttakkee!!!
15228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Korkit on aina mennyt pullon mukana, nyt ei mene, kun eka pullo tulee, niin sivuleikkureilla irti.

Äänestä
  • Hittituotteeksi tullee avaimenperänä toimiva korkkileikkuri.

    Äänestä

Survo se korkki sinne missä aurinko ei nouse.

Äänestä
  • Kalle Kustaa-korkki jotain sorkki.

    Äänestä

On se uusavuttomilla vaikeaa.

Äänestä

Sadismi on päivän sana!
Kiusa se on pienikin kiusa.
Niitä tehtaillaan ja tehtaillaan ja tehtaillaan ja tehtaillaan.....
Sitä vartenhan tuo kallis koneisto on olemassa.
Vain sitä varten!

Äänestä

Täytyy vain nöyrtyä ja lopettaa sellaisten tuotteiden käyttö, jotka aiheuttaa ahdistusta.

Toinen keino on kostaa lopettamalla kaikki jätteen lajittelu. Nuo pahuuden palvelijat kun alkaa kuitenkin tuoda jätteitä ulkomailta kun olette liian kilttejä lajittelijoita, ja sekajätettä ei ole tarpeeksi!

Äänestä

Ymmärrän.

Varmasti monen ihmisen elämänhallinta on pääasiassa sen varassa, että muovipullojen korkit aukeavat kuten ovat ennenkin auenneet. Monelle suomalaiselle tämä on viimeinen pisara. Terapiatarve räjähtää.

Mutta onneksi siihen on ratkaisu: älä osta muovipulloja. Esimerkiksi PK-seudun vesijohtovesi on tutkitusti laadultaan ja maultaan aivan maailman huippua. Hinta on kuutiometriltä (1000 litraa) sama suuruusluokkaa kuin pulloveden litrahinta.

Äänestä

Mie romahan tyhmien ihmisten takia, miksi on roskattu luontoa, miksi ihmiset ovat nykyään sikoja.

Minä en ikinä ole heittänyt roskia maahan enkä vesiin, olen sentään 60 vuotta osannut käyttäytyä. Ja minua pidetään tyhmänä koska en riehu ja juhli elämää sotkemalla paikkoja.

Että mua ette voi tyhmist EU säädöksistä syyttää. Mutta diesel autoilijat voi syyttää mua saastelaite huijauksen paljastamisesta, minä olen yksi niistä jotka vasikoi manipuloijat trafille. Itteänne voitte syyttää siitä. Järjen köyhyyttä virittää jotain diesel romua.

Äänestä

voodoo kitaralla lähtöö

Äänestä

Mieki romahan menin Intiaan ja sain mahataudin keneltä vaadin korvauksia paluumatkalla lentokoneessa haisi pieru keneltä vaadin korvauksia elämä on pilalla

Äänestä
  • Kannattaa matkustella. Saa nykyään paljon elämyksiä.

    Äänestä

  • Vanha (ja tuore) intialainen sananlasku:
    Onni on kuiva pieru.

    Äänestä

Lasipullojen kruunukorkit toimivat edelleen kuin junanvessa.

Äänestä

Ensimmäisen kerran tuli vastaan tuollainen pullo. Rinnuksillehan ne juomat lensi, kun revin korkkia irti. Onneksi oli pelkkää vissyä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mie en kestä ennee tätä elämätä kun kaikesta tehhään niin hiton hankalloo! Ihan kun ei oisi ongelmmii jo muutennii. Tässä joutuupi ihan syvvään päätyyn.

Auttakkee!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu