Suomen mepit jakavat Suomesta väärää kuvaa EU:ssa

Haluavat pitää maastamme pohjoismaisen, varakkaan hyvinvointivaltion kuvaa, vaikka olemme köyhä ja pahasti velkaantunut.

Siksi olemme aina nettomaksajana.

Suomen tulisi saada kymmeniä miljardeja, jos joku rosvoava, epärehellisen Orbanin Unkarikin saa !

Unkarille ei kuulu yhtään mitään, koska eivät ole poliittisesti rehellisellä tiellä ja puoltavat Venäjän brutaalia politiikkaa !
16173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Keväällä 2022 venäkä pakotteita suomessa perusteltiin sillä että EU tulee hyvittämään meille menettämämme idänkaupan. Mitään hyvitystä EUn suunnalta ei ole tullut, vain jokavuotinen jasenyyslasku, noin 800 000 000euroa.

Äänestä

SUMEN EDUSTAJAT ON KYLLÄ OLEMATTOMUUKSI EU-SSA

SINNE KUSKATAA KAUHALLA JA VÄHÄN PIKKULUSIKALLA SAAHAAN

MEPIT EIVÄT PIITTAA ::: KUIN HELPOLLA SAATAVASTA PALKASTAAN

VIIS SUOMI

Äänestä

Fasisti-eliitti elää omissa maailmoissaan- kansa on heille vain karjaa joka kustantaa veroillaan eliittien huippuelämän, ja jolle käydään valehtelemassa 4n vuoden välein ennen äänestyksiä.

Äänestä

Petri Sarvamaa antaa oikeaa tietoa mm. Unkarista ja maastamme.

Äänestä

Ja ne MEPit leikkii siellä miljonääriä,,
AINA VALMIINA ANTAMAAN.

Ne elää ihan omassa kuplassaan.

Äänestä

Suomessa euroopan korkein palkkaveroaste. Kokonaisveroasteesta ei voi puhua sillä maiden järjestelmät erilaisia . Esim jotkut maksaa matuille sossutukea ja jotkut ei.

On suorastaan pöyristyttävää että jatkuvasti 14% tappiota tekevä taho osallistuu yhteisvelkoihin ja rikkaampien matalammam veroasteiden maiden tukemiseen.

Uskokaa pois mutta Suomen ainoa tie ulos tästä velkahelvetistä on pienentää menoja eli eläkkeitä, työttömyyskorvauksia, asumistukia, YLE;n valtavaa tukipottia, jne,jne.

Olemme perseaukinen kansa verrattuna muihin pohjoimaihin ja kansantuotteemme kehitys vuodesta 2008 on negatiivinen !

Äänestä
  • Älä viitsi persuilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Älä viitsi persuilla.

    Punikki ei halua uskoa, että
    äipältä on rahat loppu.

    Vuoden 2008-2009 romahdusta ei hoidettu oikein.

    Äänestä

iAki Kangasharjun juuri ilmestynyt kirja ilmestyskirja kertoo raakaa faktaa Suomen taloudesta mutta eihän tämä vihervassuille kelpaa kun on se taikaseinä ja Kelagoldit !

Äänestä

HYVÄVELIELIITTI saa osansa EU:sta. On tavallinen piilokorruptio, sekä salaiset kabinettikaupat.

Köyhäkansa maksaa EK-eliitin porsastellessa.

Äänestä

Kukaan poliitikko ei tästä puhu mitään. Jos joku muu maa kärsisi Venäjän kaupan lopusta näin paljon tukipakettia olisi pukattu ja Suomi maksaisi eniten kun sillä tienataan.

Äänestä

Mitä sitten kun EU on jo ryöstänyt kaikki jäsenmaalta?
Jäsenmaa ottaa velkaa maksaakseen.

Mitä sitten kun Jäsenmaalla EI OLE ENÄÄ EDES VELKARAHAA?
Se ilmaistaan saksan kunnaksi, huostaanotto.

ALOITA TARINA ALUSTA JA ARVATKAA
MITEN TUHKAHELVETTI ALKOI.

Äänestä
  • Ja mitä on perseaukisen itsenäisyys ?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Ja mitä on perseaukisen itsenäisyys ?

    Velkojalla… oikeus sanella.

    Siihen perustuu EU.

    ”Miten putsataan itsenäiseltä maalta itsenäisyys ja tahto” - niminen opaskirja.
    Kirjoittaja EU, saksa ja bryssel.

    Nopein mahdollinen aika tuolle prosessille? 25 vuotta?

    Äänestä

Suomi on EU:n nettomaksaja konkursissaankin, koska maine

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Haluavat pitää maastamme pohjoismaisen, varakkaan hyvinvointivaltion kuvaa, vaikka olemme köyhä ja pahasti velkaantunut.

Siksi olemme aina nettomaksajana.

Suomen tulisi saada kymmeniä miljardeja, jos joku rosvoava, epärehellisen Orbanin Unkarikin saa !

Unkarille ei kuulu yhtään mitään, koska eivät ole poliittisesti rehellisellä tiellä ja puoltavat Venäjän brutaalia politiikkaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu