Onko tullut käytyä koeajamassa tuota nelivetoversiota?
Ilmeisesti auton pitäisi liikkua suhteellisen ripeästi.
Ilmeisesti auton pitäisi liikkua suhteellisen ripeästi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
0-100 km/h 3,8 sekuntia ja hinta SUOMESSA alle 44 000 euroa.
Tehkääpä sama polttomoottorilla....
Kysyttiin, oletko testannut?
Ei se kiihtyvyys ole tärkeä vaan neliveto ja hyvä käytettävyys. Kerro siis niistä.
Onko tämä MG:n hölmön ja kalliin oloinen huolto-ohjelma saatu Suomessa Ruotsia edullisemmaksi? https://www.is.fi/autot/art-2000010014728.html
Näyttää olevan todella tuhdin hintainen huollettava ainakin Ruotsissa ja lisäksi tiuhaan pitää käydä näyttämässä huollossa. Suomessakin lukee maahantuojan sivuilla, että todella tiuhaa huolto-ohjelmaa (sähköautoksi) pitää noudattaa, muuten takuulle bye-bye. Hintoja ei oikein ole näkyvillä, ellei oikeasti lähde buukkaamaan huoltoa.
Koeajoin MG4 X Powerin lehdistöreissulla.
Ilman luistonestoa sutii mutkissa neljällä pyörällä hallitusti ja voimaa on helppo säädellä. Voimaa on ja akkukin kestää, koska meitä koeajajia oli useampi peräkkäin ja edellisetkin olivat antaneet kenkää. Suoralle tultaessa sutiminen lakkaa ja kiihtyminen on rajua mikä näkyy huimina nopeuksina jarrulle tultaessa. Samalla radalla testasin aikoinaan sporttisena pidettyä polttomoottoriautoa eikä siinä ollut MG 4 X Powerin rajuutta.
Huomattavasti tehokkaammalta tuntui kuin mitä valmistajan edustajan ilmoittama teholukema antoi ymmärtää.