Mistä löytyy töitä?
Haluan uuden duunin ja ammatin, saa ehdottaa
Anonyymi-ap
24230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Et mistään ennen kuin olet harjoitellut vähintään 6kk kokoomustaustaisen omistajan yrityksessä 9e/pv palkalla minimissään kahdeksan tuntia viidessä päivässä viikossa oikeita työtehtäviä tehden. Vain näin yrittäjä voi todeta työkelpoisuutesi.
Juuri näin sen työelämän tulee alkaa, ensin opetellaan ja sitten osataan. Osaajan palkka on tietenkin osaajan palkka ja opettelijalle maksetaan opettelijan palkka. Harva suoraan koulun penkiltä huipulle siirtyy. Niitäkin toki on mutta taidot näytetty.
Osaajan työteho on ihan eri luokkaa kuin opettelijan, siitä se palkkaero koostuu, ei siitä vielä voida maksaa osaajan palkkaa että tekee samaa hommaa, mitä ahkerampi on, sitä nopeammin pääsee liksoille. Ennen oli tehtaissa selkeät taulukkopalkkaluokat, ehkä vieläkin, palkka nousi kokemuksen myötä.
6kk työharjottelussa ei saa mitään ammatti joten josseki papereita ei osaamista.
9e/päivä on demareiden märittelemä riittävä korvaus, vuodelta 2012. TM Ihalainen sd allekirjoitti lain.
Jossain mamukuvioissa varmaan töitä riittää, kotouttamishommia
Älä mene töihin. Voit sitten vaikka päästä valtiovarainministeriksi niinkuin nykyinen 47v loisinut.
Mutta jaksaako normaali ihminen jatkuvasti valehdella ja puhua paskaa ja kantaa raivoa ja vihaa lähes kaikkea kohtaan?
Anonyymi
2024-01-05 19:30:43
Mutta jaksaako normaali ihminen jatkuvasti valehdella ja puhua paskaa ja kantaa raivoa ja vihaa lähes kaikkea kohtaan?
<<<<<<<<<<<<
Täällä on kaikkien tiedostama "Ryhmä" jonka PERUS-elementti on viha.
Ite jos maalittaisin samaan malliin mulla olis jo verisuoni katkennut päästä.
Tosin se "verisuoni päässä" saattaa joiltakin peräti uupua ?
Mene vahainkotiin tuseeraamaan.
Kahvia keittämään johonkin luuseri-puolueeseen niin hyvä tulee.
KelaTaksikuskiista on kuulemma pulaa, syksyllä kuulin sellaasta.
Kohti Helsinkiä vaan
Kyllä täältä aina parhaiten hommia löytyy
Yöpymiset aina onnistunut jotenkin
Venäjällä vapautuu päivittäin kymmeniä paikkoja miinanpolkijoina ja tykkitulen maalitauluina. Mitään koulutusta tai osaamista ei vaadita, koska sellaisesta ei ole mitään hyötyä miinakentälle juoksutettavista. Aseeksi saat ruostuneen kenttälapion.
Kysele UPM:ltä järjestäävät asunnot ja koulutuksen ja palkan opiskelun
ajalla.Kun valmistut on varma työpaikka.Näin kertoi tytär joka on siellä
jonkinlaisena pomona.Hyvää jatkoa sinulle toivoo mummo
siis jos ay-liittojen lakko ei vie työpaikkoja ,kuten jämsässä
Laita CV;si. Tiedetään mitä osaat, mitä olet tenyt ja mihin sinut on koulutettu.
meet eduskuntaan töihin
siellä ne muutki harjoittelee
7000 alkupalkka
ja muuta pikku lisää
miltä kuulostaa
Vartija
Järjestyksenvalvoja
Parkkifirman pysäköinninvalvoja
Taksikuski
Puhelinmyyjä
Konsultti
Rupea sähköakaksi saat valehdella niin paljon kuin sielu sietää ja saat tyhjästä 6500 eur / kk
Ex-työkkäri tuossa aikoinaan vihjailevasti ohjaili yrityksen alkuun panemisen eräällekin kirjoittajalle ns. navanalle...
Kuulema, ex-työkkärin mukaan, sitä kun myy niin pysyy hengissä...
Jos nyt menisit vaihteeksi töitä tekemään
Aloita live striimaaminen kick alustalla, mutta pysy pois sekoilu, rökäle, juopottelu,päihde ja alkoholi aiheisista koska myös yleisösi on sitten sellaisia.
Ja englannin kielellä tietysti, esim kun saat vaikkapa 500 kanavan tilaajaa vaikkapa 12 kuukaudeksi, tienaat jo noin 2300 euroo kuukaudessa :)