Lounasruokailu kallistui taas

eli lounasravintolat nostivat hintojaan kun työntekijöiden lounasedun verotusarvo muuttui. Ikilikkuja siis. https://yle.fi/a/74-20067639
4100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hintojen nousu on verottajan intressi. Saavat lisää myös veroja.

Äänestä
  • Linkki väitteeseesi, kiitos.

    Äänestä

Saarioinen Jauhelihapizza 200g 1,29 € jää vielä varaa maksa bussimatkat töihin jos matalapalkka alla kävisi syömässä lounasravintoloissa niin ei jäisi mitään käteen.

Äänestä

Kävin yli 35 vuotta töissä ihan eväiden voimalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

eli lounasravintolat nostivat hintojaan kun työntekijöiden lounasedun verotusarvo muuttui. Ikilikkuja siis. https://yle.fi/a/74-20067639

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu