https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010108869.html
Siinä on syy. Nyt pilkotaan osiin venäjä ja eurooppa voi elää ilman sotaa.
Siinä on syy. Nyt pilkotaan osiin venäjä ja eurooppa voi elää ilman sotaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Se on aloitettu jo.ruotsi lähetti puoli pataljoonaa Latviaan.venäläiset siirsivät heti miehet ja sotakalustonsa piiloon.ne ei nuo ruotsalaiset tyhjää haikaile.ei taida jäädä suomalaisille sotilaille ketään ammuttavaa.
Venäjä hajoaa.
Toivotaan hajoavan erillisiin itsenäisiin maihin. Aivan sekoäää maa nykyisin ja ennen .
Harmi että venäjän äidinmaidossa on vain tuhon pahuuden raakalaisuuden siemenet.
Alistaa ympäröivä maailma venäläisen raakuuden pahuuden alle . Kyllä venäjä on hajoitettava ja sisvistettävä on tosi asia. Vuodesta toiseen venäjän halu tuhota muut kansat ja maat on totuus. Uskokja ase kun joka puolelta asia tulee esiin ja nähtävissä nytkin ukrainassa. venäjä on maanpäällinen helvetti.
Taitaa lampaille käydä vain niin että lampola tuhotaan ensin,mää pässin pää🤫
Rauhootus pasi nyt niiren vitamiinies kanssa.
Ronald Reagan aikoinaan sanoi, Neuvostoliitto/Venäjä on pahanvaltakunta
Alajärvelääset on niin vellihousuja, että niistä ei oo ainakaan mihinkään!
Tästäpä on mielipide annettu kauan sitten, muuta hyvä niin.
Venäjä on sadat vuodet kiusannut naapurimaitaan eivätkä tule ikinä tapojaan muuttamaan joten sen saisi kyllä hävittää pois. Paska maa.
Palataan
Eihän venäjän mielestä ole muita valtioita, kuin ne 10 suurinta valtiota maailamssa. Kaikki muut "pikkuvaltiot" ovat venäjän mielestä täysin vapaata riistaa.
Pahuuden maad on oikea sana venäjästä. Miksi muuten hyysäämme niitä täällä?