Haavisto voittanee toisella kierroksella?

Stubb on nyt aallonharjalla,Stubb buumi tulee
laskemaan loivasti pikkuhiljaa.Toisella kierroksella Sdp ja vas patistaa kannattajia
menemään Haaviston taakse.Suomessa paljon
Bi seksuaaleja noin 7% väestöstä ja ovat
enimmäkseen oikeistolaisia.Tämä voi olla se
ratkaiseva äänipotti?
30242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Hinurin kannattajien mielestä sodomia on yliopistollista tohtorin tutkintoa pätevöittävämpi tausta.

Äänestä
  • Mitä hyötyä presidentin tehtävässä on siitä, jos on väitellyt tohtoriksi muinaiskirkkoslaavin substantiivien ja adjektiivien taivutuspäätteiden historiallisesta kehityksestä?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Mitä hyötyä presidentin tehtävässä on siitä, jos on väitellyt tohtoriksi muinaiskirkkoslaavin substantiivien ja adjektiivien taivutuspäätteiden historiallisesta kehityksestä?

    Ei mitään hyötyä, mutta siitä kyllä on, jos on monipuolinen kokemus ulkopolitiikasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Mitä hyötyä presidentin tehtävässä on siitä, jos on väitellyt tohtoriksi muinaiskirkkoslaavin substantiivien ja adjektiivien taivutuspäätteiden historiallisesta kehityksestä?

    Voi sinua sivistymätöntä ääliötä. Kieli on kulttuurin ilmenemismuoto ja slaavilaiset kielet Euroopan suurin kieliryhmä.

    Putinkin perustelee hyökkäyssotaansa Ukrainassa Nestorin kronikalla, joka on kirjoitettu muinaislaaviksi.

    Äänestä

Päästään vialla olevaa väkeä on Suomessa valitettavan paljon. Siellä kouluttamattoman yliopistopudokas ketku-pekka haaviston peruskannattajat.

Äänestä
  • Tuo päästään vialla oleva väki on äänestänyt jopa peruskoulupudokkaan EU-parlamenttiin edustamaan Suomea.

    Äänestä

Onnenpyörästä voi voittaa kahvepaketin, ei muuta.

Äänestä

Pyörittelin asiaa ja tulokseksi tuli Stubb 53% ja Haavisto 47%

Äänestä

Mitään hinuria sinne tarvita

Äänestä

Hame homo hame homo hame homo hame homo

Äänestä

Saadaan rappion suomi

Äänestä

Huvittavaa Stubbin esiintyminen.Mies ei tunnu tietävän mistään mitään.Heti kun keskustelu siirtyy sisä tai-talouspolitiikkaan Stubb on täysin ulkopuolella keskustelun.Muutamat äkkiä opeteltut luvut ennen tilaisuutta eivät useinkaan edes sovi maneillään olevaan aiheseen.Ei ihme ,että herran ylioppilastodistus oli täynnä aa;ta ja osin hylätty.Huonoa olisi nähdä tällainen ylimielinen, itseään täynnä oleva tyyppi presidenttinä.

Äänestä
  • Se olisi kyllä pahinta, ei todistukset, mutta tämä lapsellinen olemus ja käytös, leikki-iässä vielä poikansa kanssa!

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Se olisi kyllä pahinta, ei todistukset, mutta tämä lapsellinen olemus ja käytös, leikki-iässä vielä poikansa kanssa!

    Stubb, andersson, haavisto ja urpilainen ovat liian tyhmiä ja naiiveja pressan tehtäviin.

    Äänestä

Al-hol, virkamiehen painostajan, Caruna Pekalla ei mahdollisuuksia toiselle kierrokselle kuin Ylen haaveissa.

Äänestä

Ei tule mitään toista kierrosta. Halla-aho saa yli puolet äänistä jo ensimmäisellä kierroksella ja Halla-ahosta tulee seuraava Suomen presidentti.

Äänestä
  • Ehkä jos ei olisi ...mo. Erittäin paljon niitä joille täysi mahdottomuus että esim. linnan vieraat ottaisi vastaan miespari.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Ehkä jos ei olisi ...mo. Erittäin paljon niitä joille täysi mahdottomuus että esim. linnan vieraat ottaisi vastaan miespari.

    Selvennys; Tuo yllä oleva oli kommentti aloitukseen

    Äänestä

  • Noh sitten Vasemmisto ryhtyy "toimenpiteisiin" ja pian valitaan uusi kokokansan Presidentti.

    Äänestä

Katsoin Maikkarilla aamulla Mika Tommolan haastattelusta pätkän, joka esitetään illasta. Sain siinä Stubbista todella mieleisen kuvan, mikä yllätti minut. Hän arvostaa mm. empatiaa tuntevia ihmisiä, joilla on halua olla läsnä ja auttaa tarvittaessa muita.

Osaa asettua hyvin muiden asemaan. Vahvistui usko siitä, että hän tulee olemaan itselle se jota äänestän, aiemmin mietin jopa Li Anderssonin yhtenä mahdollisena ehdokkaana itselle. Hyvä henkinen haastattelu oli todella mieleen ja aion katsoa vielä koko haastattelun illasta, tämä työttömän 50+ mielikuva Alexista 🙏

Äänestä
  • Lisään. Haavistoa ja Juttaakin mietin yhtenä vahvana ehdokkaana. Mut Stubbiin taidan päätyä?

    Äänestä

  • Katsoppa vielä ’rivien välit’, erittäin hyvä näyttelijä, epävarma, lankaan menet!!

    Äänestä

Hyi että. Pahalta tuntuu tämä jo ajatuksena. Vähemmistö saa taas ihan liikaa päätösvaltaa.

Äänestä

Säälittäviä nuo jotka ei ymmärrä että homous on normaalia ja nykyaikaa. Onhan meillä jo sukupuoliakin kolme.

Äänestä
  • Mutta kun homoilu tekee perseeseen kipeää. Naisen kanssa on paljon mukavampaa.

    Äänestä

  • Normaalistaen tiedä, mutta nykyaikaa joo. Jos olis normaalia, niin lisääntymiseen ei olisi naista luotu. Eihän se voi olla normaalia estää elämän jatkuminen. Mut mikäpä olis normaalia nykymaailmassa.

    Oikeasti sukupuolia on 2. Sen voi aina tarkastaa katsomalla housuihinsa. Joku vaan haluaa olla muuta kuin mihin on luotu. Suotakoon se heille.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Mutta kun homoilu tekee perseeseen kipeää. Naisen kanssa on paljon mukavampaa.

    Voihan naisen kanssakin kokeilla välillä toista.. jotkut tykkää äideistä toiset tyttäristä.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Voihan naisen kanssakin kokeilla välillä toista.. jotkut tykkää äideistä toiset tyttäristä.

    Itse olen tavannut vain yhden naisen, joka halusi anaaliin enkä toteuttanut toivetta.

    Äänestä

Persuissa homoja on 15%.

Äänestä
  • Aloituksen mukaan 7% suomalaisista bi-seksuaaleja, stubbin kannattajia niin ollen.
    Riittääkö tuo 15% kannatus halla-aholle nostamaan 2 kierrokselle?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Stubb on nyt aallonharjalla,Stubb buumi tulee
laskemaan loivasti pikkuhiljaa.Toisella kierroksella Sdp ja vas patistaa kannattajia
menemään Haaviston taakse.Suomessa paljon
Bi seksuaaleja noin 7% väestöstä ja ovat
enimmäkseen oikeistolaisia.Tämä voi olla se
ratkaiseva äänipotti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu