.
Nyt sille Kulttuurineuvos Veijo Baltzarille vaaditaan 10v kakkua, Eikö sen hyvä ystävä Tarja Halonen voisi vaikuttaa?. Apuva.
Nyt sille Kulttuurineuvos Veijo Baltzarille vaaditaan 10v kakkua, Eikö sen hyvä ystävä Tarja Halonen voisi vaikuttaa?. Apuva.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No niin, kohta persut voivat siis lähettää kulttuurineuvokselle PS-puolueen jäsenhakemuskaavakkeen, koska jos 10 vuotta napsahtaa, se on ehdoton sulka hattuun persuleirissä.
Paavo oli varmaankin kysynyt tältä omalta asiantuntijaltaan eli sokealta Reetalta, että eikös ollut hyvää teatteria tämä Veijon ohjaama näytelmä. Reetta on varmaankin sanonut, että Veijo on ihan proffa ainesta.
Marttikin kannatti Veijaa proffesoriksi. Muistan kun hikoili oikein MPP:n kanssa.
Kun demarit ja vasemmistoliitto eivät enää aja työläisten etua, niin heille työlaisten sijalle ovat tulleet erilaiset yhteiskunnan tukien käyttäjät tai tässä tapauksessa väärinkäyttäjät, joiden etua he ajavat.
"älä tee työtä" mottona. Jos teetkin lakkoillaan.
"aisa katkes, kärri kaatui, huuto kuului, kuolo saapui, loppui hevoskaupat sulta"