OPPOSITIO TAVION KIMPUSSA

Tavion sanomiset kuumentaa vihervasemmiston tunteita. Haluaisitko sinä kaksoiskansalaisuuden omaavan henkilön ,vaikka sisäministeriksi. Suomi- Venäjä kaksoiskansalaisuus sisäministeriksi. Kuulostaako hyvältä Tuppuraiset, Mäkyset Urpilaiset, vihreät ,kepu.
19195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Vihervassarit vauhkoavat ns. ihmisoikeuksista. Suomen pitäisi olla maaiman omatunto. Tänne pitäisi Venäjältäkin päästää Veli-Venäläisen organisoimat "turvapaikan hakijat" meidän elätettäväksi.

Nuo Suomessa asuvat kaksoiskansalaisuuden omaavat venäläiset saattavat olla jossain vaiheessa olla Suomelle todellinen turvallisuusriski He ovat tulleet Suomeen paremman elämän perässä ja nyt valittavat korkeimpaan oikeuteen, kun raja suljettiin ja eivät pääse mummoa Venäjälle katsomaan. Kyllä he voivat ihan vapaasti palata Putinin Onnelaan. Ei täällä ole pakko olla - sinne vain takaisin-

Äänestä
  • ihme venäjä trolli täs.

    Äänestä

  • Kaksoiskansalaisuus on ihan eri asia kuin se, että on syntynyt ulkomailla. Kaksoiskansalaisuutta vastustan, mutta pikkulapsena Suomeen tullut ja täällä koulut käynyt kelpaa minulle presidentiksi.

    Äänestä

Kuulostaa hyvältä,silloin kun amerikka miehittää suomea.🪓

Äänestä

Vastarintaa amerikkaa vastaan ja heti

Äänestä
  • Persuilla on hauskaa. Heitti mitä vaan tarinaa, niin aina alkaa kurnutus oppositiossa. Eikä ne tollerot ymmärrä, että niitä härnätään tahallaan.

    Äänestä

Tampio-Tavio ei ikinä petä !!!

Äänestä

Viisasaita nuo persut.Suomi on todellisessa vaarassa jos mailmahalaaja valitaan pressaksi. Pitäisi jo uskoa,että ainoa uhka on VENÄJÄ. Halla on ainut joka ottaa realiteetit todesta. Hymypoika Stub ,tahi terroristileiriltä porukkaa Suomeen tuova Pekka EI KIITOS

Äänestä

Huonoista vähiten huonoin,eli Halla-aho. Näin vanhana muistaa Stubin toilailut ja isissähkö Haaviston.

Äänestä
  • Halla-aho on ulkopoliittisesti täysin kokematon, ja luonteeltaan joustamaton. Ei kiitos!

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Halla-aho on ulkopoliittisesti täysin kokematon, ja luonteeltaan joustamaton. Ei kiitos!

    Halla on tutkinut Venäjää, Ukrainaa, Minkä lisäksi puhuu Ukrainaa. Suomea uhkaa Venäjä,ja Halla on ehdokkaista ainut jolla ei ole kännykässä Venäjän ulkoministerin numeroa,kuten Stubilla ja Haavistolla. Joustamaton Venäjän suhteen on oltavakin. Kaksi suosikkia putleri söisi alkupaloiksi. KYLLÄ KIITOS ÄÄNI HALLA-AHOLLE.

    Äänestä

Kovin yritetään mediassa väittää,ettei Jussilla olisi mitään mahdollisuuksia,jos pääsisi toiselle kierrokselle.Nollasta lähdettäisiin,ja turvallisuus olisi ykkösasia. Suosikkien toimet eivät hyvää kuvaa heistä anna ja ainakin vanhemmat äänestäjät muistavat.Ääni lähtee Hallalle.

Äänestä

Ruotsissa on paljon muslimeja ja mm. Kurdi-taustaisia kansanedustajia josta syystä Turkki ei päästä Ruotsia Natoon . Suomessa on pian saman kaltaisia ongelmia jos sinisilmäisyys saa rauhassa kasvaa .

Äänestä

Kyllä Tavion pölhö kommentit ihmetyttää paljon muiutakin kuin vain sitä ainaista "vihervasemmistoa" Kaikki muut ihmettelevät tuollaisia järjettömiä ulostuloja.
Vähän tässä on alkanut hallitusyhteistyön myötä tuntua, että persut on kehittyneet, mutta nuo ulostulot kyllä tiputtaa takaisin realismiin, tolvanoita on persut ylhäältä alas asti.
Nähtävästi persujen teräpää joutuu ruokkimaan omaa alaluokkaista kannattajakuntaa tuollaisilla idioottimaisuuksilla, niin pysyy kannatus korkealla. Vaikea uskoa, että kukaan kouluja käynuyt ihminen itse uskoo tuollaiseen roskaan, mitä Taviokin suustaan päästää.

Äänestä
  • Vihervasemmisto ja EU:n liittovaltiota ajava EU:n Saksa ja Ranska haluavat eroon pienistä kansallisvaltioista .

    Äänestä

  • VENÄJÄMIELISTEN MIELESTÄ KOMMENTTI ON PÖHLÖ MUTTA MEIDÄN,JOTKA HALUAMME MAAN PYSYVÄN ITSENÄISENÄ,ON KOMMENTTI AIVAN LOISTAVA..

    Äänestä

Mitä muuta voi odottaa demareilta joiden mielestä oma kansa ensin on vaarallista puhetta.Sosialistit voivat mennä venäjälle tuputtamaan kommunismia.

Äänestä
  • Lindtmannilla käy aika pitkäksi kun luvattu valtiovarainministerin paikka siirtyy ja siirtyy .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tavion sanomiset kuumentaa vihervasemmiston tunteita. Haluaisitko sinä kaksoiskansalaisuuden omaavan henkilön ,vaikka sisäministeriksi. Suomi- Venäjä kaksoiskansalaisuus sisäministeriksi. Kuulostaako hyvältä Tuppuraiset, Mäkyset Urpilaiset, vihreät ,kepu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu