Siltä alkaa tuntumaan, ettei siihen voida puuttua mitenkään, olematta äärioikeistolainen fasistinatsirasisti!
Onko kehitysmaamuslimi populaation holtiton leviäminen suomessakin ihmisoikeus?
70
715
Vastaukset
- Anonyymi
Menemmekö siis vääjämättä kohti kehitysmaamuslimeiden islampaskan kalifaattia suomessakin, ruotsin mallin mukaisesti?
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18208469
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Pitää muistaa että meillä on jo 200000 holtittomasti lisääntyvän kehitysmaamuslimitaustaisen islamin palvojan populaatio suomessa, joka kasvaa päivittäin lisää!
Vielä 1990 niitä ei ollut yhtään…- Anonyymi
Ne voi lähettää takaisin omiin kotimaihinsa.
Mutta tyhmä suomen kansa mieluummin elättää muukalaiset ja tuhoaa oman kansansa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne voi lähettää takaisin omiin kotimaihinsa.
Mutta tyhmä suomen kansa mieluummin elättää muukalaiset ja tuhoaa oman kansansa.Suomalaiset ovat itsemurhakansaa. Hallituskin toimii itsetuhoisesti.
- Anonyymi
Valtion päätehtävä on huolehtia oman maan ja kansan hyvinvoinnista ja turvallisuudesta.
- Anonyymi
Väärin!
Valtion tehtävä on huolehtia turvaan tulleiden kehitysmaamuslimien populaation holtittomasta leviämisestä suomessa!
Omalla kansalla on oikeus ja velvollisuus rahoittaa tämä suomen islamisoituminen kehitysmaamuslimeilla!
Ja täytyy myöntää että hyvinhän siinnä on onnistuttu… - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Väärin!
Valtion tehtävä on huolehtia turvaan tulleiden kehitysmaamuslimien populaation holtittomasta leviämisestä suomessa!
Omalla kansalla on oikeus ja velvollisuus rahoittaa tämä suomen islamisoituminen kehitysmaamuslimeilla!
Ja täytyy myöntää että hyvinhän siinnä on onnistuttu…Sarkastinen ja provokatiivinen kirjoitus tuo on.
- Anonyymi
Pitää olla Super Sannan ihmiskäsitys ja arvopohja, muuten äärioikeistolainen fasisminatsirasismi….
Tosin Super Sannahan pyörii nykyään, Voguen ja Pariisin muotimaailman suihkuseurapiirien leivissä, joten sitä tuskin enää kiinnostaa suomen islamisoituminen, kun kyllähän arvopohja Anttikin sen pystyy hoitamaan… - Anonyymi
Valtion tehtävä ei ole kieltää ihmisiä nussi..m..ast.a
. Ei ole vielä totalitarismi täällä.
Jos on niin innokas petipuuhiin ilman ehkäisyä ja taloudellinen tilanne on kohtuullisen turvattu, niin siinähän sitä on ja saattaa aina välillä tulla rouvat siunattuun tilaan.
Juuri julkaistu tutkimus ( YLE uutisoi tästä toissapäivänä) kertoi huonoja uutisia suomalaisen vähemmän holtittomasti sujuvasta lisääntymisestä.
Meillä on nyt tilanne sellainen että vain kolmasosa alle 35 vuotiaista suomalaisista on synnyttänyt edes yhden kerran. Pieni valopilkku oli että yli 35 vuotiaiden joukossa synnyttäneiden määrä oli hieman noussut.
... joten lisääntyminen ei ole aina mitenkään huono juttu.- Anonyymi00070UUSI
On lisääntyminen huono juttu kun jokainen narttuapina pieraisee kymmenen uutta apinaa eläteiksi.
- Anonyymi00072UUSI
Niin ongelma on vaan se että jotka näitä.penikoita tekevät niin he eivät juuri maksa kuluja? Kulut maksaa pääsääntöisesti suomalainen veronmaksaja.
- Anonyymi00073UUSI
"joten lisääntyminen ei ole aina mitenkään huono juttu. "
Nimenomaan se on juurikin sitä ja varsinkin silloin kuin kehitysmaalainen lisääntyy Suomessa.
- Anonyymi
Kyllä se on suomalaisten kusettamista kun tänne saa tuoda ihmisiä elätettäväksi päivittäin ja suomalaiset maksaa tuhansia jokaisesta kuukaisittain. NYTKIN NÄMÄ LAITTOMASTI TULLEIDEN KAINO TOIVOMUS ETTÄ SUOMI ELÄTTÄÄ HEIDÄT JA MYÖS SITÄ ETTÄ SUOMEEN SAA TULLA SATAPÄINEN SUKU ETTEI HEIDÄNHYVINVOINTINSA VAAN OLISI MAHDOLLISIMMAN HYVÄ Saavat asunnon vailla sähkölaskuhuolia, maksusitoumukset vaatteisiin, vaunuihin, huonekaluihin, pesukoneisiin, välilliset menot julkisiin, terveydenhoito, kela ja sossu ja vastaanottokotien henkilökunnan ja niiden toimipisteiden menoissa, tulkit, koulutukset, kuljetus, päiväkodit, lapsilisät, elatusmaksut sekä kaikenlaiset toiminnat. Vastaavasti julkiset menot pitää pienentää, otetaan taviksilta pois kela etuudet, julkinen terveyden, hammashoidon, vanhusten laitospaikat lopetetaan, ei pystytä rokottamaan eikä muuta ennakoivaa hoitoa antamaan. Ikäihmisiä kuolee ennätyksellisiä määriä. Ministerit, kansanedustajat ja heidän assistenttinsa, johtajat muistavat nostaa palkkansa vuosittain ja nyt vielä verotusta kevennetään. Lsäksi entisten kansansdustajien sopeuttamis raha
Julkinen velka kasvaa ja niiden korot valtavat. Bkt laskee kun meillä on miljoona elätettävänä jotka eivät tuota, eivät tee työtä, matut suurin osa nuoria miehiä jotka laiskottelee vailla työntekovelvollisuutta. - Anonyymi
Tämä on painajaista.
- Anonyymi
näin on
esim espoon ekaluokkalaisista 40 % on maahanmuuttajien eli muslimien lapsia
vantaan länsimäen päiväkodissa ei yhtään suomalais lasta - Anonyymi
Demokratioissahan Suomen malli edustaa juurikin ihmisoikeutta. Ei läänin tai kunnan vaan ihmisen. Tyhmäksi pitäisi olla mahdoton kehittyä.
- Anonyymi
Se että kehitysmaamuslimi islampaska muuttaa yhteiskuntamme, sen käytänteiden ja edesottamusten mukaiseksi kalifaatikseen on siis ihmisoikeus!
Vain kansanryhmillä, kuten kehitysmaamuslimi islampaskan kansanryhmillä on oikeuksia, mutta ei mitään velvollisuuksia, kunhan pyritään olemaan rikkomatta räikeästi suomen lakeja!
Eletään sharian mukaisesti omissa rinnakkaisyhteiskunnissa, jotka mahdollistavat suomalaisen sivistyneen, tasa-arvoisen, demokraattisen yhteiskunnan hyväksi käytön ”laillisena” keinona!
Kuten nyt esimerkiksi systemaattinen yksinhuoltajuus paperilla…
- Anonyymi
Maassa maan tavoin, pätee edelleen hyvin. Eivät sellaiset integroidu, jotka eivät elä maassa maan tavoin.
- Anonyymi
Ei ole olemassa mitään maassa maan tavalla!
Kuten Maryan Abdulkarim, asian kiteytti jälkiviisaissa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole olemassa mitään maassa maan tavalla!
Kuten Maryan Abdulkarim, asian kiteytti jälkiviisaissa!Kaikki tämän vastustaminen on äärioikeistolaista fasisminatsirasismia!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole olemassa mitään maassa maan tavalla!
Kuten Maryan Abdulkarim, asian kiteytti jälkiviisaissa!Kiteytti sitten puhdasta valhetta. Tietenkin länsimainen elämäntapa ja jopa lait poikkeavat monien muiden maailmankolkkien vastaavista.
- Anonyymi
Islamissakin on puolensa, kuten se, että akat pidetään kurissa ja nuhteessa, säännöllinen turpaan veto pitää ne nöyrinä. Myös seksuaaliset vähemmistöt pidetään herran kurissa ja nuhteessa. Mieskin voi ottaa vaikka kuinka monta akkaa, että saa seksiäkin riittävästi, sen lisäksi kuoleman jälkeen paratiisissa odottavat kymmenet himokkaat neitsyet, naiset eivät tietenkään saa sielläkään mitään, taitavat mennä muutenkin helvettiin, paratiisi on vain miehiä varten, luonnollisesti.
Hyviä puolia riittää siis vaikka huru mykke. Eiköhän aleta kaikki muslimeiksi, ainakin me miehet! - Anonyymi
Islam on ”ortopraktinen”, eli tekoja korostava lakiuskonto. Ihminen voi kuoleman jälkeen päästä paratiisiin noudattamalla tarkasti jumalan antamaa lakia, šariaa.
Šaria (sharia), eli islamilainen laki on islaminuskon mukaan jumalan ihmisille antama muuttumaton laki. Šaria on islaminuskon ydin. Lakiuskonto määrää pitkälti kaikilla elämän alueilla. Islam on lakiuskonto.
Länsimaissa pyritään jopa voimakkaasti lisäämään sharia-lain kannatusta muslimien keskuudessa. Kun muslimit jättävät länsimaisen yhteiskunnan huomiotta, niin sen rinnalla oleva islamilainen sharia-yhteiskunta vahvistuu. Tällaisesta on viitteitä myös täällä Suomessa.
Ei tuolla tavalla edes haluta integroitua länsimaiseen yhteiskuntaan ja elää länsimaista elämäntapaa, kulttuuria ja lakeja kunnioittaen ja noudattaen. - Anonyymi
Maassa maan tavoin, eli länsimaissa länsimaisittain.
- Anonyymi
Kuten Maryan Abdulkarim sanoi, ei ole olemassa mitään maassa maan tavalla….
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten Maryan Abdulkarim sanoi, ei ole olemassa mitään maassa maan tavalla….
Ja tätä vihervasemmiston kaapu akka lemmikkiä kun ei voi kritisoida, koska muuten äärioikeistolainen fasistinatsirasismi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten Maryan Abdulkarim sanoi, ei ole olemassa mitään maassa maan tavalla….
Kuten jo todettiin, niin hän valehteli. Jokaisessa maassa on omat tavat ja lait.
- Anonyymi
Suomessa asuva ja oleskeleva on velvollinen noudattamaan Suomen lakeja. Suomeen sopii mainiosti Suomen lainsäädäntö, joka säädetään eduskunnassa, kansan valitsemien edustajien toimesta. Muut lait eivät täällä päde, eikä niiden mukaan tule Suomessa elää.
- Anonyymi
Kuten näette Simpeleen imaami Moktar Abdulkarimilla ei ole kantaa suomen islamisoitumiseen…
- Anonyymi
Eiväthän tietenkään itseään aseta huonoon valoon.
- Anonyymi
HYÖKKÄYSTYYLEIN KÄYVÄT SUOMEEN JA OLOSUHTEISIIMME KÄSIKSI TUHOISUUKSIN JA OMISTAJAN ELEIN
MITÄ OOTELEMME - Anonyymi
Kehitysmaamuslimi islampaska valtaa maamme sisältäpäin, ilman mitään merkittävää vastarintaa…
Ruotsissa voimme seurata mitä on tulossa!
Ruotsissa on ko 1,2 miljoonan kehitysmaamuslimi islampaskan populaatio, joka kasvaa lisää päivittäin….- Anonyymi
Ruotsissa on jo 10% väestöstä kehitysmaamuslimi islampaskaa ja joka päivä tulee ja valmistetaan lisää…
- Anonyymi
Eli kehitysmaamuslimi islampaskan ihmisoikeuksiin kuuluu länsieuroopassa kansoittaa (valloittaa) halutessaan mikä maa tahansa!
Koska meillä on kansaenväliset sopimukset joiden mukaan kehitysmaamuslimi islampaskan kansanryhmät ovat kaikki turvapaikan tarpeessa!- Anonyymi
Eikö totta Moktar!
Että meillä on suomessa rahaa rajattomasti turvapaikkakäsittelyyn!
Jos ne uhkaa loppua niin otetaan ne budjetista ja korotetaan ”rikkaiden” verotusta!
- Anonyymi
NÄIN ANNETAAN TUHOJIEN LEVITÄYTYUÄ SEKAAMME SILMÄNKÄÄNTÖ TEMPUIN
PAHUUTAH NÄMÄ KAIKKI OVAT TÄYNNÄ - Anonyymi
Ei. Äänestä oikein!
Jussi IS;n vaaligrillissä:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010130010.html- Anonyymi
Maahanmuutto ei liity presidentin tehtäviin.
- Anonyymi
Oikeusministeri Leena Meri MTV:lle: Suomen lakia ja sharia-lain arvoja ei voi yhteensovittaa – "Maassa maan tavalla"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/oikeusministeri-leena-meri-mtv-lle-suomen-lakia-ja-sharia-lain-arvoja-ei-voi-yhteensovittaa-maassa-maan-tavalla/8783288- Anonyymi
Ei ole olemassa mitään maassa maan tavalla!
YLE jälkiviisaat Maryan Abdulkarim! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole olemassa mitään maassa maan tavalla!
YLE jälkiviisaat Maryan Abdulkarim!Tuo Maryan Abdulkarimin väite on jo pariin otteeseen todistettu valheeksi tässäkin ketjussa.
- Anonyymi
Työperäisissä maahanmuutoissa ei ole mitään vikaa. Vain islamia pakkosyöttävässä suvakkiudessa, kuten moktarismissa on.
Miehiin menevä suvakki on pahaksi yhteiskunnalle. - Anonyymi
Ja se lomailu Mogadishuun...ikään kuin tänne kansalaisuuden saaminen olisi poistanut uhan ja pelon mitä karkuun lähdettiin...
- Anonyymi
Se on ihmisoikeus että pääsee lomalle sinne mistä on tullut turvaan…
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on ihmisoikeus että pääsee lomalle sinne mistä on tullut turvaan…
Siksi turvapaikka tulisi aina olla määräaikainen, eikä pysyvä.
- Anonyymi
massimies ihmetely miksi suomimies ei lissääntty osaa ennä? massimies holtittomasti lissääntty jo monta vuota. massimies sanno akkavaimmot nyt vaate pois ja holtittomasti lissäänttymmä ja kaiki kolmme akkavaimmo hotittomasti heti lissäänty. massimies vei pois vanha akkavaimmo ku ikä jo kolmmekymmenttä täyttä ja massimies toita uussi akkavaimmo jokka soppiva ikkä. jos mun työttömyyspalkka olla parempi ni massimies saaissi vielä neljäs akkavaimmo muta ei riittä rahha ja massimies on osotannu mieliosoottustaki ja massimies itkenny sosiaallirouvva ja ministerri ni massimies vaa tyhjä kässi saannu lissää. rassimsiat se on suommalainne rassismit!
- Anonyymi
Liikakansoitus vaivaa yleisellä tasolla maailmaa. Satojen miljardien kondomien jakaminen väkirikkaisiin maihin, olisi suuri ympäristöteko.
- Anonyymi
HAVITYSMIELIN JUOKSEVAT RAJOJEN LÄPI TUHOISUUKSIN - MITÄS OIKEUTTA TÄMÄ ON
KAIKEN JÄRKEVÄN PYRKIVÄT MÄSÄÄMÄÄN TAVOILLAAN JA VAAROIKSI OVAT MEILLE JOKAISELLE - Anonyymi
Suomi jakautuu kehitysmaamuslimi islampaskan haittamaahanmuuton puolustajiin ja vastustajiin…
Aika näyttää, kumpi näistä puolista voittaa…
Menemmekö ruotsin mallin mukaisesti, vai pysäytetäänkö kehitysmaamuslimi islampaskan holtiton leviäminen ajoissa…
Se jää nähtäväksi, tosin aikaa ei ole enää juurikaan hukattavaksi…. - Anonyymi
tämä on ajat sitten hoettu väittämä ME TARVITSEMME TEITÄ,, makeeta vielä kun siihen lisätään hunajaa päälle tai suklaata , ,, tämän maan hallituksien tarkoitus on hävittää koko kansa koska: 1 eläke uudistuksien tarkoitus on hävittää kaikki eläkeläiset vuoteen 2035 teetämällä heillä niin paljon töitä ettei kukaan selviä tämän päivänmäärän jälkeen hengissä 2. lisäämällä maahanmuuttoa niin paljon ettei kantaväestö on vähän ja toinen kansa ottaa vallan 3. koko kansa hyväksyy tämmöiset nöyryytykset 4. antamalla kaikki maan tulot asioihin ukraina +asetuki muut maahan tulevat ( venäjältä )vankiloihin tulevat ulkomaaliset jotka saisivat suuret tuomiot ulkomailla esimerkisi espanja tuomitsee 30 kg heroiinia tuoneen henkilön 8-15 vankeutta täällä kuljet vapaana ainoastaan nilkkapanta jalassa jonka voit ottaa tarvittaessa pois ja tietenkin muut mukavuudet sellissä 5. ulkomaalaisten kouluttaminen suomessa ilmaiseksi ,, kaikki jotka haluaa tulla tänne pääsee opiskelemaan ilmaiseksi 6. opiskelija ruoka ja tomeentulo tuet liian isot 6. kuka tulee maahan saa rahaa 35 000 euroa rahaa, ketäpä kiinostaa oppia maan kieltä tai muuta ,,
- Anonyymi
siis 35 000 vuotta kohden eli 100 000 maahanmuuttajaa maksaa, niinpä laskekaa ja ihmetelkää ? onko kukaan tietonen kuinka paljon maahan on tullut ? ja miksi pitää säästää ? kaikki on poissa omasta kukkarosta niinhän se omassakin elämässä ,eipä sais elää yli rajojen muuten kaatuu,,
- Anonyymi
Kehitysmaamuslimi islampaska tulee ottamaan vallan suomessa tällä menolla!
On vain ajan kysymys milloin…
- Anonyymi
Kehitysmaamuslimi islampaskan sirkuksen. Pyörittäminen maksaa miljardeja vuosittan, puhumattakaan sen vaikutuksista yhteiskuntarauhaan ja väestönmuutokseen…
- Anonyymi
Ruotsi on hyvä esimerkki siitä miten se tapahtuu…
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruotsi on hyvä esimerkki siitä miten se tapahtuu…
Sitä seuratessa…
- Anonyymi
oomiallah
- Anonyymi
Ja 3…
- Anonyymi
Helvetinmoinen rahareikä. Ovat ottaneet manneista mallia että jonkun pskakultuurin varjolla voi elellä herroiksi. Kantiksille jää vain velvollisuuksia. Maksaa, maksaa ja pitää suut soukalla.
- Anonyymi
Massimies ei holtittomasti lisääntyvä mäkahittydmaamuslimi ku massimies tullut kristitty! Massimies saadut oleskelulupa! Nyt massimies voita taas oleskella ja holtittomasti lissäänntty! Mutta kristitty! Kaiki on tyytyväinen!
- Anonyymi
MAILMAN TUHOAMISET HOLTITOMALLA LISÄÄNTYMISELLA JA VIELÄ HOLTITTOMASTI ELÄEN KAIKKI PAIKAT TUHRATEN JA SOTKIEN RIKKOEN.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
MAILMAN TUHOAMISET HOLTITOMALLA LISÄÄNTYMISELLA JA VIELÄ HOLTITTOMASTI ELÄEN KAIKKI PAIKAT TUHRATEN JA SOTKIEN RIKKOEN.
Massimies on ainna huvin siisti! Massimies vaa holtittomasti lissäänntty mura ainna massimies siisti! Massimies käskke akkavaimmot ainna vaihtta lakannat! Ei jättä tuhru.
- Anonyymi
Vastikkeeton tulonsiirroilla eläminen, ilmainen asunto, mahdollisuus lisääntyä holtittomasti, omissa rinnakkaisyhteiskunnissa eläminen…jne, jne!
Nämä ovat kehitysmaamuslimeille ihmisoikeuksia SUOMESSA!- Anonyymi
Näyttää siltä että alkaa olemaan Suomen vetovoimatekijät kunnossa!
Tätä suomalainen enemmistö on halunnut ja tätä siis saadaan, äänestäjien suostumuksella. - Anonyymi00067UUSI
Anonyymi kirjoitti:
Näyttää siltä että alkaa olemaan Suomen vetovoimatekijät kunnossa!
Tätä suomalainen enemmistö on halunnut ja tätä siis saadaan, äänestäjien suostumuksella.Ja islamisaatio jatkuu edelleen SUOMESSA.
- Anonyymi00068UUSI
Kun on päästetty Suomeen aivan liikaa matuja, mitäköhän ne matut tekee joskus sadan vuoden kuluttua kun ei ole suomalaisia elättämässä?
- Anonyymi00069UUSI
Sellainen pitää nyt olla jos ei anna maataan fasistinatsirasisteille.
- Anonyymi00071UUSI
Suomessa kehitysmaapopulaation holtittomasta leviämisestä on tehty ihmisoikeus. Tätä leviämistä varten on säädetty positiivinen syrjintälaki. Mihin muuhun tätä lakia olisi tarvittu, kun sairaat ja vanhukset on kyetty hoitamaan Kelan tuilla ennen syrjintälakia? Sossussa on iät ja ajat ollut mahdollisuus myöntää harkinnanvaraista tukea ja näin on myös tehty. Syrjintälain ainoa tarkoitus on luoda etuoikeuttu asemasa yhteiskunnassa valtion varoilla ja levittää vieraslajia loputtomiin.
- Anonyymi00074UUSI
Tanska on päättänyt panna stopin asialle
Tavoite nolla maahanmuuttajaa vuodessa
Ja vielä tanskan sos dem työväenpuolueen johdolla
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk201414Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.2161381Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1451189Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701017- 136978
Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.73923Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.66867Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan47842- 68804
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää400794