Itäraja vuotaa vaikak sen pitäs olla kiinni

Anonyymi-ap

Onko oikein että maamme raja valvojat ottavat maahan sisään laittomasti rajan ylittäneitä Terroristi maista (Iran,Irak, Syyria, Jemen,Somalia jne) Lähteneitä sosiaali pummeja. ?

SUOMEN PITÄS ILMOITTAA ETTÄ KAIKKI LAITTOMASTI RAJAN YLI TULLEET LAHDOTETAAN UKRAINAAN UKRAINAN PUOLELLE SOTIIN

Näin tämä ilmoö loppuisi heti ! koska

1. Venäjä ei päästäisi niitä rajalle jos se tietäisi että ne menee ukrainan puollelle .

2. Ne ei tulisi jos ne tietäisi että ne joutuu sotaan. (Sota karkureitahan ne on suurimmaksi osaksi

13

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      nyt heti KELA kiinni niin tulo loppuu

      • Anonyymi

        Näiden takia sosiaalituet joudutaan laikkaamaan ihan minimiin lähivuosina.
        Koska ne on muuten liian kalliita elättää
        Rahat tarvtaan sotimiseen.


    • Anonyymi

      Tässähän ei tarvitsisi rikkoa mitään kansainvälisiä sopimuksiakaan ,kun tulijoiden virta tyrehtyisi heti välittömästi.
      Siis ei olisi tulijoita joita tarvitsisi lahjoittaa Ukrainalla!

      Nämä muut pitää työntää sinne mistä on tulleetkin !
      Niitä on aivan turha tässä maassa elättää (seassahan voi olla terroristeja)
      Pitää muistaaa että Venäjä tekee yhteistyötä juuri voiden terroristi maiden kanssa mistä sosiaalipummeja virtaa...

      • Anonyymi

        TÄNÄÄNKIN TULLUT JO 11 IRANILAISTA !

        Miksi helvetissä ne päästetään sisäään,miksei käytettä asetta ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        TÄNÄÄNKIN TULLUT JO 11 IRANILAISTA !

        Miksi helvetissä ne päästetään sisäään,miksei käytettä asetta ?

        Venäjä ajaa niitä aseilla uhkaillen rajalle ja se sama konsti toimii myös päinvastoin Suomesta päin käytettynä.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Mehän haetaan turvaan ne sieltä metsästä, siellä voi eksyä tai paleltua.

    • Venäjän puolella on erittäin vaikea päästä Suomen rajalle metsäisillä osuuksilla. Sieltä kuitenkin tulee mukamas kymmeniä kilometrejä metsän halki, umpihangessa kävelleitä ihmisiä. Usein kevyehkössä vatetuksessa ja katujalkinein varustautuneena.
      Heistä useimmat eivät ole voineet tulla esimerkiksi venäläisten rajavartioiden kelkkaurissa kävelemällä vaan heidät on tuotu sinne rajan viereen jolloin kävelykengissä voi kävellä Suomeen.

    • Anonyymi

      Niinhän sitä sanotaan, että kaikki pa..ka tulee idästä.

    • Anonyymi

      Luvattomasti tulleet ovat rikollisia. Ei missään nimessä mitään turvapaikkaa.Vankilaan vaikka meillä on liian hyvät vankilat. Kovemmat otteet vaan. Tämä räjähtää muuten käsiin.

      • Anonyymi

        Suomessa taannoin ylinopeudestakin joutui suota kuokkimaan - ihan fyysisesti kuokka kourassa. Tuo on palautettava tulijoille ja kanta-asukkaillekin.


    • Anonyymi

      Saamatonta tunarointia rajavalvojilta . Puppepojat .

    • Anonyymi

      Rajalle kyltit jossa ilmoitetaan ettäluvattomasta paikasta rajanylittäjät ammutaa,

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      2273
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      228
      1704
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      304
      1234
    4. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      65
      949
    5. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      53
      915
    6. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      834
    7. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      53
      815
    8. J miehelle viesti menneisyydestä

      On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e
      Ikävä
      31
      716
    9. Valitse, kenen kanssa seurustelet

      Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan
      Hindulaisuus
      273
      673
    10. Paikat tapeltu

      Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh
      Ähtäri
      33
      642
    Aihe