Maamiinat takaisin rajalle

Presidentti Tarja Halosen hyväksynnällä poistetut maamiinat takaisin rajalle.
Ilman jalkoja on luvattomien Venäjältä Suomeen tulevien hankalampi tunkeutua tänne.
8122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No eikö jo ole selvää ettei Suomi ja suomalaiset kestä enää yhtään viherpunavassari presidenttiä tuhoamassa Suomen puolustusta.

Äänestä
  • Luuletteko oikeasti että venäjä vähensi aseita sehän huijaa kaikkia lupaa yhtä tekee toista. Annatte huijata itseänne. Ja riippuu myös uskonnoista sekä kansalaisuus taustoista mitä asioita ajaa.

    Äänestä

Lupa pitää saaha PeeHaavistolta ennenkuin voijaan puhua jalkaväen miinoista mitään.

Äänestä
  • Maamiinat kuuluu sodan käyntiin venäjä murhaa myös siviilejä vaikka mikä sopimus olisi tehty varkaat varastaa vaikka se on syntiä ja juopot juo. Etsitte nyt vaan rikollisia jotka kuljettaa myyntiin varastettua ja myy ihmisiä seksiä rahasta.Ukrainassa näkee kyllä hyvin miten miinat pysäyttää tankkeja ja joukkoja niitä tarvitaan itsepuolustukseen. Työtä joukkojen päästäminen kimppuumme on murhaamista.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Maamiinat kuuluu sodan käyntiin venäjä murhaa myös siviilejä vaikka mikä sopimus olisi tehty varkaat varastaa vaikka se on syntiä ja juopot juo. Etsitte nyt vaan rikollisia jotka kuljettaa myyntiin varastettua ja myy ihmisiä seksiä rahasta.Ukrainassa näkee kyllä hyvin miten miinat pysäyttää tankkeja ja joukkoja niitä tarvitaan itsepuolustukseen. Työtä joukkojen päästäminen kimppuumme on murhaamista.

    Maamiinat on varmaan korvattu tehokkaisimpiin miinoihin mutta panssarimiinoja ei kai ole hävitetty🤔

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Maamiinat on varmaan korvattu tehokkaisimpiin miinoihin mutta panssarimiinoja ei kai ole hävitetty🤔

    Ainoastaan jalkaväkimiinat kiellettiin.

    Äänestä

"Presidentti Tarja Halosen hyväksynnällä poistetut maamiinat takaisin rajalle."

Maamiinat kielsi Suomen eduskunta runsaalla enemmistöllä, mutta miinojen poistamiseen rajoiltamme sillä ei ollut mitään vaikutusta.

Miinat poistettiin rajoiltamme jo 1940-luvulla.

Äänestä

Tarja Halonen ajoi kiivaasti miinoista luopumista.
Halosen ja Tuomiojan linja oli tuhon tie...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Presidentti Tarja Halosen hyväksynnällä poistetut maamiinat takaisin rajalle.
Ilman jalkoja on luvattomien Venäjältä Suomeen tulevien hankalampi tunkeutua tänne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu