Kun hän puhuu, kyllä noista paistaa läpi iso vale.
Katsokaa tarkasti tuon Orpon kasvojen ilmeitä
Anonyymi-ap
23232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kuten myös Purran ja Satosen kasvoista.
Pokerinaamalla valehtelu on poliitikon tärkein ominaisuus.
Kun tarpeeksi valehtelee, uskoo itsekin omiin valheisiinsa.
Moi Sanna, olet uskossasi vahva.
Öyh öyh öyh öyh öyh...
Aloittaja taas nappaillut höpösieniä?
Sinä olet median aivopesemä ja uskot kaiken sen valeen mitä sinulle syötetään. Usko vaan lisää! Ja katso miten käy!
Kerro meillekin mikä iso vale.
Ette ymmärrä psykologiasta mitään.
Stubb oli tänään torilla ja sain hyvää makkaraa myös kahvit ja karkin. Jutta tarjos aiemmin puuroa.
Orpo ei piittaa minkään vertaa miten tiukille tavalliset kansalaiset joutuu leikkausten vuoksi, on muka aivan pakko leikata just kaikkein heikompiosaisilta, ei välitä kuinka yhä useammat pienituloiset, TÖISSÄKIN käyvät joutuvat hakemaan ruokaa leipäjonoista. Orpo nauttii vaan siitä, ett pääsee ulkomailla olemaan esillä muiden maiden pääministerien kans, periaatteessa Purra tätä maata ja hallitusta johtaa. Kyllä Orpo ja hallitus tiesivät ettei 6miljardin sopeutukset riitä, eivät vaan kerralla pistäneet kaikkia leikkauksia esille mitä aikovat viedä läpi. Orpo kusetti omia äänestäjiään niinkuin Purrakin teki, muka heikompiosaisilta ei leikata vaan heitä autetaan...kissanpaskat, varakkaat ja yrittäjät on Orpolle tärkeämpiä, arvokkaampia ihmisiä kuin tavalliset kansalaiset, sen näkee kaikista nykyhallituksen päätöksistä. Jättäisivät sen tunnin juna Turkuun toteuttamatta, siinä tulis tarvittua säästöä, sillä ei ole merkitystä muille kuin pienelle määrälle ihmisiä ja ainoastaan Turku hyötyisi siitä, pikku kaupunki, joka pärjää ilmankin tuota junarataa.
Juuri näin. Pelkkää valetta koko homma.
Asiaa kirjoitat.
Ne presidentin lukaalit voi jättää korjaamatta jos kerran kaikesta muusta leikataan. Kyllä talot pärjää vielä vuosia. Kyllä presidentin palkalla on varaa asua omassa asunnossa ja omistaa oma kesämökki. Virallisia vieraita voi kestitä presidentin linnassa.
Onko LI Andersson leipuri,käyttää jotain?Kädet käy siihen malliin että...
Kertoo ihmisestä paljo. Ei jatkoon!
"NYÖKYTTELEVÄ AASI"!!!
Tuon nyt näkee sokea-Reettakin, välillä mies ei meinaa edes saada pideltyä naurunpurskahdustaan.
Sipilän hallituksessa ollessaan Orpo virnuili tuon tuosta, kun kertoi millaisia leikkauksia oli kansalaisille luvassa. Tarviikohan tuo oikeasti noita silmälaseja vaan onko ne pelkkä imagon takia käytössä, nykyään laserleikkauksilla pystytään näköä parantamaan ja eihän tuo vielä Sipilän hallituksessa ollessaan laseja käyttänyt.
Kokoomus Orpo teeskentelee olevansa "huolestunut".
Joo nyt pannahan talous kuntoon, köyhiltä ei enää leikata.😅😄
Indeksi neuvottelut jatkuvat keväällä.😁
Ihan täys 150% umpinaZi se on.
Toivottavasti kuolee jo piankin.
Sr on hyvä meille.
Mites dynaaminen naZiduo, eli valtoska ja häkkänen?
Kohta ovat atomeina avaruudessa.. 👍
Orpo on Sammakkomies ;=))
https://tomialatalo.files.wordpress.com/2024/01/image-135.png