Eiköhän kevään koittaessa ala ryhmämatkat pohjoiseen ?

Hakemaan resepti ym.lääkkeet ruotsista 30 % halvemmat haaparannan ruotsin puolella . Alkokin paljon halvempi samalla . Eli jos vr.llä jotain ryhmä alennuksia olisi ?
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tai Tallinnaan. Lääkkeet ovat edullisempia kuin Suomessa ja saa Kelakorvauksen, mutta ei kai suoraan apteekin kassalta.

Äänestä

Bussilla hakemaan lääkkeitä ja paikallisen Alkon tuotteita yms

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hakemaan resepti ym.lääkkeet ruotsista 30 % halvemmat haaparannan ruotsin puolella . Alkokin paljon halvempi samalla . Eli jos vr.llä jotain ryhmä alennuksia olisi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu