Gerasovin Valeri hukassa?

Lieneeköhän pudonnut jostakin ikkunasta? Joku niistä duunissaan tyrineistä Venäjän tyypeistä löytyi pari viikkoa sitten maantieltä raatona. Oli kuulemma sairastunut sydänlihaksen vaivoihin. Monet Venäjän käytäntöjä tuntevat arvelivat kuitenkin hänen tipahtaneen autonsa ikkunasta.
12157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ukko lähti betonilenkkarit jalassaan viemään "roskia".

Äänestä

Onks' Valluu näkyny? (ei muuten tämän vuoden puolella ole)

Äänestä

Tämähän oli jo kerran ainakin kuollut, en löisi vetoa että on nytkin kuollut..

Äänestä

Lentokone räjäytetty, myrkytetty, pudonnut ikkunasta, ammuttu, auto ajanut päälle ?

Äänestä
  • Tai niinkin yksinkertainen selitys, että ukrainalaiset pudotti pommin päälle. Täys´kymppi osuma. Toivottavasti tuon tekijä palkitaan ruhtinaallisesti.

    Äänestä

Ei hätää. Uutta koostetaan parhaillaan.
Ongelmana on että sumopainijan vartalo hylkii hevosen päätä.

Äänestä

Valeri on saattanut lähteä Ukrainan rintamalle tarkastamaan joukkoja.

Kuten tiedämme, Venäjän federaatio suorittaa Ukrainassa sotilaallista antinatsifsaation erikoisoperaatiota, joka virallisen tiedon mukaan etenee aikataulun mukaisesti siviiliuhreja välttäen.

Näin Ukraina vapautuu juutalaisen natsin johtamista ukrainalaisista ja uusi rauhanaika koittaa Ukrainaan osana rauhantahtoista Venäjän federaatiota.

Samoin 1000- vuotinen rauha koittaa Lähi-itään kun Palestiina vapautuu juutalaisesta rodusta ja siten juutalaiskysymykseen saadaan vihdoin lopullinen ratkaisu.

Äänestä

Geronimo on murhattu ameeriikassa ja loput reservaatissa.😄

Äänestä

Valeri poltti mahorkkaa?

Äänestä
  • 6.kerroksen ikkunasta.

    Äänestä

Vapaa Palveluksesta. VP.
Laveri Valeri.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lieneeköhän pudonnut jostakin ikkunasta? Joku niistä duunissaan tyrineistä Venäjän tyypeistä löytyi pari viikkoa sitten maantieltä raatona. Oli kuulemma sairastunut sydänlihaksen vaivoihin. Monet Venäjän käytäntöjä tuntevat arvelivat kuitenkin hänen tipahtaneen autonsa ikkunasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu