..niin se joka kesäinen mökkikuume iski jälleen.. ois niin jees löytää kunnon vaarinmökki jota kunnostaa.. taitojen mukaan..
perunamaa, perunakellari jonne pervokin voi lukita jos alkaa liikaa riehuu.. siellä pervolassa metsän siimeksessä sitten tekisin näitä "projektejani" kuuntelisin plondii ja niin edelleen..
mutta oon vaan köyhä mies... blaahhh
mökkiunelmia
9
414
Vastaukset
- valerian.s
Kai jollain tuttavallasi mökki on?Viet pari mäyristä tuliaisiksi.Uitte,saunotte,nautitte luonnosta..ja sinä saat rauhassa tehdä niitä "projektejasi":))
..mutta toisessa ei oo rantaa ja toisessa on ranta mutta se on mökkikylä.. siellä ei pervokki voi rauhassa toteuttaa projekteja.. naapurit vaan kyyläisivät mitä ihmettä mä siellä puuhaan..
sitä paitsi oma on aina oma..- valerian.s
pervokki kirjoitti:
..mutta toisessa ei oo rantaa ja toisessa on ranta mutta se on mökkikylä.. siellä ei pervokki voi rauhassa toteuttaa projekteja.. naapurit vaan kyyläisivät mitä ihmettä mä siellä puuhaan..
sitä paitsi oma on aina oma..Oma on aina oma..olen itekin ajatellut jotain mummonmökkiä kohtuuhintaan..muttei viitsi ottaa lainaa lainan päälle.
Osani on:Vuokramökkiin sinun on tyytyminen,valerian:))
- quistis
on ihania...Joskus ne toteutuu:o)))Pelkurit ei haluu unelmiensa toteutuvan:o) Sun unelma mökistä on ihan Jees:o)))
- ¤/\¤
Kyllähän nyt jokainen jolla unelmia on haluaa unelmiensa toteutuvan.
Eihän ne muuten mitään unelmia oo.
Vai jos ne pelkurit ei vaan usko,että niiden unelmilla on mitään mahdollisuutta toteutua.
Mä en usko,että pelkuritkaan ei haluais.
Mut eihänne sit oikeestaan oo mitään pelkureita.
Ja tää meni nyt mun kohalta liian vakavaks.
Ei tää enää mitää huuhaata oo.
LOPETA HETI!....käskee itseään. - ykstypy
pervokki kirjoitti:
..jonain päivänä saan sen oman mökin.. ihan aidon vanhan hirsimökin..
saa niitä mökkejä kohtuuhintaan. Tuolta kairalta kun sen ostaa , niin ei naapureita lähellä ja kun itikoita huitoo, niin ei koskaan käy aika pitkäks. Kesällä sääsket ja syksyllä mäkäräiset. :=))))
- perskuti
Meinasin kirjoittaa,että takaisin sänkyyn ja katsot kummalla jalalla nouset sieltä:=))
Elämä on niin kallista, että vaikka kuinka päättää toteuttaa unelmansa niin se tuntuu karkaavan käsistä, ja jää usein vain unelmaksi?
Kyllä kai elämän pitäisi olla kokonaisvaltaista? Eikä pelkkää näkkileipää!
Huomenta-päivää quistis!;=)) ykstypy kirjoitti:
saa niitä mökkejä kohtuuhintaan. Tuolta kairalta kun sen ostaa , niin ei naapureita lähellä ja kun itikoita huitoo, niin ei koskaan käy aika pitkäks. Kesällä sääsket ja syksyllä mäkäräiset. :=))))
..täältä etelästä se paikka pitäisi löytää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706598
- 114388
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523710Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043066Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv872711Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62258Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121508- 441465
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631280Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4111229
