Noniin noniin tosi reinot ja karavaani-keijot!!! mitäs kaikkea ootte niitannu maanteillä ja pienemmillä baanoilla?? Eli listaa kaikesta minkä yli ootte ikinä ajanu eikä sitten mitään sammakoita tai muurahaisia vaan vähän isompaa olis takotus luetella. Siis ei tietty mikää verenmaku suussa, mutta kun kilsoja tulee mittarii niin kaikkee voi sattuu ja sattuukin. Eikä sitten mitään syyllistämistä kun minkä sille voi jos elukka juoksee alle!!!??? eikai kukaan kummiskaan tahallaan...
Roadkillit
16
414
Vastaukset
- Anonyymi
Väärä palsta. Eiköhän rekkakuskit niittaa eniten, pelkästään sen vuoksi että ajavat paljon (karavaanarit ajavat vain pienen osan rekkakuskien ajomäärästä).
- Anonyymi
Ihan oikea palsta. Eihän tässä mitään maailmanennätyksiä haettu, vaan karavaanarien kokemuksia.
- Anonyymi
Muta kun onniin ettei nämä onnetglmat osaa peruuttaa näillä auto/styroxikoppi yhdistelmillä.
Minä sentään olenperiitellut yli neljäkymmentä vuotta täyspdrävsunurekkas ja aina on osutunut sinne mihin pitääkin ilman korjauksia, se kun on nääs helppoa smmathimieheöke.- Anonyymi
Helppoa, toisin kuin kännipäissään näpytellä oikeita kirjaimia.
- Anonyymi
Olin ausseissa reissussa ja kolme kengurua jäi alle. Kaksi niistä kuoli heti, mutta kolmannesta piti ajaa yli neljä kertaa. Vähän sitkeiksi jäi pihvit, mutta erinomaista jauhelihaa niistä sai. Kätevää pitää lihamylly reissussa mukana.
- Anonyymi
Saman oon huomannut, että lihamyllä on ihan ehdoton varuste. Kaikki muut oikeestaan menee, mutta lokeissa ja variksissa on liikaa työtä sulkien nyppimisessä ja sulkien kanssa tarttuu kitalakeen ja kurkkuun.
- Anonyymi
Ehkä kovin kaatoni on ollut 15 trikoopyöräilijää kerralla. Mitäs menivät ohittamaan ylämäessä!!!
- Anonyymi
Savolaiseen on vaikea osua, Jos laittaa savolaisen kirnuun, niin ei osu männällä päähän. On sen verran kieroa porukkaa.
- Anonyymi
Sinun isoon vesipäähäsi sen sijaan osuu helposti.
- Anonyymi
Lyötkö käsilaukullasi ??
- Anonyymi
Häh? Ihmeelinen kysymys.
- Anonyymi
Teilasin kerran kännipäissäni kolme bajamajaa kumoon karavaanaripäivillä.
- Anonyymi
Sinäkö se olit?!
Terveisin kakkoskopissa kakkoshädällä ollut.
PS. Nähtäisiinkö tänä vuonna samassa paikassa? Voitaisiin muistella menneitä.
- Anonyymi
Aivan ekana päivänä niittasin kaiken kunniotuksen naapuristossa. Kun raahaa pihaansa tuollaisen pyörien päällä kulkevan bajamajan joka on naamioitu styroksilla joksikin muuksi niin elämä vähän niinkuin siinä.
- Anonyymi
Hei, älä vaivu synkkyyteen veli/sisko hyvä! Sinua odottaa lukuisilla leirintäalueilla ihan uusi elämä. Uusia samanhenkisiä ystäviä, paskoja juttuja, uskomattomiin mittoihn kasvaneita ihmisvartaloita, kopelointia, parinvaihtoa, syrjähyppyjä, loputonta ryyppäämistä, nyrkkitappeluita ja puukkohippaa, poksahtelevia kaasuhelloja ja vaikka mitä muuta.
Tuo uusi maailma imaisee sinut sisäänsä ja et ole enää koskaan entisesi. Johan liityit SF-Caravan ry:n jäseneksi ja sait jäsennumerotarrasi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hei, älä vaivu synkkyyteen veli/sisko hyvä! Sinua odottaa lukuisilla leirintäalueilla ihan uusi elämä. Uusia samanhenkisiä ystäviä, paskoja juttuja, uskomattomiin mittoihn kasvaneita ihmisvartaloita, kopelointia, parinvaihtoa, syrjähyppyjä, loputonta ryyppäämistä, nyrkkitappeluita ja puukkohippaa, poksahtelevia kaasuhelloja ja vaikka mitä muuta.
Tuo uusi maailma imaisee sinut sisäänsä ja et ole enää koskaan entisesi. Johan liityit SF-Caravan ry:n jäseneksi ja sait jäsennumerotarrasi?Hyvin onnistuit niputtamaan tyypillinen campingalue päivän yhteen viestiin. Toimiva resepti kesät talvet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 12710488
- 525070
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422261Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052078- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131621Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411432Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291114Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331051Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54987