21 Laittakaa hänen lapsillensa verilöyly heidän isiensä pahain tekojen tähden, etteivät he nousisi ottamaan omaksensa maata ja täyttäisi maanpiiriä kaupungeilla.
- hellutailaisuus on koko maailmaa valloittava uskonto
Helluntaiaiset Olsenin hengellä ovat valloittaneet koko Suomen.
Helluntaikastetun Olsenin pahat teot ovat tiedossa.
Toivottavasti Jumala armahtaisi helluntailaisten lapsia sodilta ja verilöylyltä.
- hellutailaisuus on koko maailmaa valloittava uskonto
Helluntaiaiset Olsenin hengellä ovat valloittaneet koko Suomen.
Helluntaikastetun Olsenin pahat teot ovat tiedossa.
Toivottavasti Jumala armahtaisi helluntailaisten lapsia sodilta ja verilöylyltä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sitä emme voi tietää. Itse uskon, että armahtaa rukousten tähden ja ateistienkin lapsia. Väärin on kuitenkin jättää kastamatta, jos siihen on mahdollisuus.
PKTNH
Vauvakaste on vanhempien suorittama rikos ja aikuiskasteelle lähtevä pitäisi sijoittaa tahdonvastaiseen hoitoon pakkopaidassa pyöreään pehmustettuun huoneeseen kihnuttamaan kutiavaa persettään olemattomaan nurkkaan.
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😋 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Nytkö Parham on vaihtunut Olseniin ? Kirjoita vaihteeksi nälkävuosista kertauksen vuoksi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
???????????????
Iso Viha ja Pikkuviha yms. järkyttää minua vieläkin. Ainoa lohtu, että heillä olisi kuolematon sielu, joka voi hyvin Paratiisissa.
Meidät kuitenkin armahdetaan uskon kautta Jeesuksessa Kristuksessa, emme tiedä varmuudella, kuinka pakanoiden käy. Raamattu vihjaa, että samoin kuin eläimillekin, mutta koko ihmiskunta toisaalta on viimeisellä tuomiolla mukana tai sitten vain ne, jotka ovat kuulleet evankeliumin, ilosanoman. Toiset uskovat toiset eivät.
Jälkimmäinen on raamatullista. Minulla on 'kaikki pääsevät taivaaseen' tausta ollut ensin 35 vuotta, sitten huomasin, että ei pääse, vaan iso osa joutuu kadotukseen epäuskonsa takia.
PKTNH
18:19 Ja vielä te kysytte: 'Minkätähden ei poika kanna isän syntivelkaa?' Kun poika on tehnyt oikeuden ja vanhurskauden, noudattanut kaikkia minun käskyjäni ja tehnyt niitten mukaan, hän totisesti saa elää. Se sielu, joka syntiä tekee - sen on kuoltava.
Siksi, että Jumala on sanonut, että kukaan ei noudata lakia, eikä ole mahdollisuutta kenenkään muun sitä täyttää kuin Jumalan itsensä. PISTE
(Laki ei pelasta!!! Jeesus yksin, on jo.)
PKTNH
Miksi luterilaiset eivät ole valloittaneet Suomea? Suomi on Sodoma ja luterilaisten määrä vähenee joka vuosi 40 000!
Onko luterilaisia enää 50%?
Ei tarvitse olla luterilainen pelastuakseen. Paavalilta tulee oikea pelastava oppi, jonka Luther sai löytää ja omaksua ja kertoa muillekin.
Kansankirkon tila on ollut huono jo vuosikymmeniä, mutta jäännös on heissäkin.
PKTNH
älkää nyt Vanhaa liittoa tyrkyttäkö. uudessa liitossa on Jeesus ja Hän armahtaa kaikki, jotka tulevat Hänen tykönsä. Tunnustavat syntinsä
Älkää nyt Vanhaa liittoa tyrkyttäkö enää. Uudessa on Jeesus, joka armahtaa kaikki, jotka tunnustavat syntinsä ja tulevat Hänen luokseen.
Olen sanonut 700 kertaa, että nykyisellä Helluntaiherätyksellä ei ole mitään tekemistä Olsenin kanssa, eikä ole koskaan ollutkaan. Hän on ollut yksi, josta JOKU on kirjoittanut, että hän olisi jossain kohtaa ollut MUKANA jossakin, siis ulkomailla. juudaskin oli Jeesuksen opetuslapsi, Jeesuksen kutsuma, mutta ei meillä ole Juudaksen evankeliumi.
Suomessa noim 1910 perustivat suomalaiset miehet Helluntaiherätyksen, ei kukaan ulkomaalainen, siis HELLUNTAIHERÄTYKSEN, ei perustanut ulkomaalaiset., Barrat tuli n.1910 Norjasta ja antoi Raamatusta ymmärryksen Pyhän Hengen kasteesta ja armolahjoista, jotka kaikki perustuvat raamatun selkeään opetukseen
Kuka haluaa luterilaiseksi, jossa on parham- ja olsen-h"ll"ja rienaajia?
Tekstistä puuttuu 2 kpl u-kirjaimia.
Kirkkokunta "kristittyjen" mukaan heillä on itsellään jumla ja raaka jumala, joka heittää syntiä tekemättömät ja viattomat vauvat helvetin tuleen, jos vauvoja ei kippokasteen taikatempulla "pelasteta" tulelta.
No, heillä taitaa olla Baal jumalana, jolle uhrattiin vauvoja tulen heittämällä, jotta tämä leppyisi, eikä tuhoaisi heitäkin.
Tuollaista oppia ei ole olemassa
Baal Jumala kieltää lasten kasteen
jehova armahtaa parhami ei