Stubb on näköjään seuraava pressa

koska porvarit äänestävät aina ahkerasti vaaleissa.
28376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Olisipa kauhea tulevaisuus Suomelle, jos näin kävisi!

Äänestä
  • Ihan samantekevää.

    Äänestä

  • Suomen porvarit äänestävät Stubbin presidentiksi kuten äänestivät Niinistönkin ensimmäiselle kaudelleen ja toiselle kaudelleen.

    Äänestä

  • Nyt pelottaa ja oikeistohallitus laittaa köyhät ja työntekijät kyykkyyn. Häkämies kertoo toimet ja Orpo ja muut toteuttaa.

    Äänestä

  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    🔞 ­­N­­y­­­m­­f­o­m­­­a­a­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Ei ole Stubb.

Tuo mies ei ole ollut koskaan Suomen kansan puolella.

Äänestä
  • Suomen porvarit äänestävät Stubbia.

    Äänestä

  • omalla puolellaan on

    Äänestä

Haluan, toivon ja jeesukselta rukoilen että the Li Von Andersson on seuraava kaikkivaltias heikon karjamme johtaja. Hän pitää huolen siitä, että me keskiluokkaisina itseämme pitävät saamme ratsastaa aasilla leipäämme tienaamaan.

Äänestä
  • Onneton porvariprovo.

    Äänestä

Stuppelon professuurit on ulkomailla rahalla ostettavissa.

Ei menisi Suomessa läpi, kun vaaditaan osaamistakin ja näyttöä siitä.

Äänestä
  • Suojatyöpaikka EU yliopistossa professorina Italian Firenzessä.

    Äänestä

  • Suomessa saa professuurin, kun on kommunisti ja putinisti kuten Bäckman ja Patomäki.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Suomessa saa professuurin, kun on kommunisti ja putinisti kuten Bäckman ja Patomäki.

    Linkki väitteeseesi, kiitos, muutoin omaa hajatelmaasi.

    Äänestä

Voisiko olla porvari presidentti ammattiliittojen mielestä, enemmistö on liittojen puolella.
Henkilö vaaliko, politiikalla merkitys voiko oikeisto porvari mielyttää.

Äänestä

Stubb on ideologialtaan porvari.

Äänestä

Stubb on eu-proffa tietoineen....

Ei kiinnosta pyrkyrit.

Äänestä

Stub on ollut vuoden pääministerinä, vuoden sitä ja vuoden tota.
Stubilla ei ole sellaista osaamista ja kokemusta, jotta hän voisi toimia Suomen presidenttinä.
Hän ei sovi Suomem presidentiksi
Hän sopii business-maailmam mallinukeksi, ei valtiomieheksi.
Kaikki äänestämään.
Jokainen ääni on tärkeä.
Jonainen ääni lasketaam.
Valitkaa henkilö, jolla on tarvittavaa järkeä ja oikeaa tolkkua.

Äänestä
  • Kyllä, Jussille menee ääni.

    Äänestä

  • Suomen porvarit leipovat kokoomus Stubbista äänestämällä Suomen seuraavan presidentin.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Kyllä, Jussille menee ääni.

    Tuskin Halla-ahosta tulee pressa.

    Äänestä

Takavuosina eräs vasemmistolainen kansanedustaja vaati, että Kokoomuksen saamista äänistä pitäisi automaattisesti vähentää kolmannes, koska kokoomuslaiset äänestävät niin ahkerasti.

Äänestä
  • Linkki "tietoosi", muutoin mutuilua.

    Äänestä

Tuo juttu oli Mtv:n sivulla:

"Julkaistu 03.07.2019 10:36"

Äänestä

Stubb on varma valinta, jos Halla-aho nousee toiselle kierrokselle! Veikkaan 80-20.
Itse äänestän Haavistoa, jos mahdollista.

Äänestä

Jos Stub valitaan,hän tulee saamaan aina inhoa vasemmiston silmissä valitettavasti. Puolet Suomen kansasta eei vaan hyväksy oikeistopoliitikan tekoa että kaikki menee ns kauniille ja rohkeille,jakamista tarvitaan ja monin eri keinoin. Eivät tule tunnustamaan Stubia presidentikseen ikinä eikä ketään muutakaan liikaa oikeistolaisesti ajattelevaa heppua.

Tämä ei tietenkään ole koskaan sopinut oikeistolle. Oikeisto jotenkin aina kuvittelee että koko maailma on vain heidän temmellyskenttää ja kaikki on vain heille ja muut voi poistua täältä ikuisesti ja mieluummin mitään jälkiä jättämättä.

Tuohan on vain se pahin narsistisin ajatus mihin elollisen ajatukset pystyy,täysi psykopaatti loppujen lopuksi,ja mitään ei jaeta,eikä muuteta.

Siis rikollinen ajatus loppupeleissä periaatteessa ja sellaista sittensiis pitäisi kaikkien loppujen normaalien äänestää,ei kiitos.

Äänestä

Tuossa viimeisessä gallupissa 70 prosenttia Haaviston kannattajista on naisia. Sekin todistaa useimpien naisten kyvyttömyyden tehdä järkeviä päätöksiä, edellisen hallituksen toiminta samoin.

Äänestä

Niin näköjään. Vaikka taitavampi rauhanneuvottelija oli tarjolla. Raha ratkaisee ja Suomessa on takapajuloita, joissa tärkeä saada naispuoliso. Ei tätä päivää.
Ydinaseet kohta Suomessa. Muuttaisko Ahvenanmaalle vai Ruotsiin.
Stubb ei ole minun pressavalintani eikä koko suvun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

koska porvarit äänestävät aina ahkerasti vaaleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu