Mitä persut ovat oppineet holokaustista?

Epäilen ettei mitään. Mutta saatte tilaisuuden todistaa epäilykseni vääräksi.
20201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

kumma sana, mitä se on?

Äänestä

Yksikään persu ei ole nähnyt holokaustia. Eivät voi siis tietää mitään eivätkä oppia mitään holokaustista.

Äänestä

Holohölinää,kuka uskoo?

Äänestä

Tiedetään ainakin että V1- ja V2 rakettien tuotantoon käytettiin keskitysleirivankeja joita kuoli valmistuksen aikana enemmän kuin mitä ne sai tuhoa aikaan

Äänestä

Sinä et kuitenkaan ole oppinut näkemään asioita. Harjoittele. Kysy samaa sdp:ltä kerran sosialisti ja kansallissosialisti.

Äänestä
  • Bepanthen auttaa peppukipuun

    Äänestä

"On aina yhtä noloa kun sinä persuista pihalle potkittu äärioikeistolainen kremlin trolli natsi- ja r*ssäkorttia pakkomielteisesti persujen suuntaan heilutat 18-22h/365vrk vuodessa oli arki tai pyhä, joulu tai juhannus. Sensuroiden kaikilta s24 palstoilta viestit joissa teitä äärioikeistolaisia persuja vainoavia kremlin trolleja arvostellaan koska edustat niitä itse."

Äänestä
  • folio+hattu=ap

    Äänestä

  • HysHys, ei asioista saa keskustella, koska se voi olla kulttuuria.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    HysHys, ei asioista saa keskustella, koska se voi olla kulttuuria.

    ps

    Eikö ole mielenkiintoista vttuile persuille ylläpidon suojeluksessa palstan natsikorttia persujen suuntaan heiluttava rotuoppia julistava antipersuluotsi kuinka SUOMI24 PALSTOILTA KATOAA KAIKKI VIESTIT JOISSA JAUHOTETAAN PERSUISTA PIHALLE POTKITTU KREMLIN NATSITROLLI?

    Äänestä

Persut syyttelevät aina muita ja kieltävät kaiken tekemänsä pahan.
Kansanedustaja Laura Huhtasaari oli jäsenenä Facebookissa rasistisessa ryhmässä.
Huhtasaari sanoo, että hän ei ole itse liittynyt kyseiseen ryhmään.

Äänestä
  • Ja sinä persuista pihalle potkittu foliohattu heilutat 24/7 rasisti-, natsi-, fasisti- ja rssäkorttia persujen suuntaan vaikka edustat niitä itse..🥱

    Äänestä

"Tiedetään ainakin että V1- ja V2 rakettien tuotantoon käytettiin keskitysleirivankeja joita kuoli valmistuksen aikana enemmän kuin mitä ne sai tuhoa aikaan"

Lopulta sinnikäs natsi keksi, että vankeja ym. ihmisryhmiä voi tuhota tehokkaammin kaasuttamalla, kuin raketteja tuottamalla.

Kesti liian kauan tajuta, paljon jäi tappamatta, kun Liittoutuneet rynnivät Berliiniin.

Äänestä
  • "Oliko siellä persujen vaaliteltalla tällä kertaa natseja julistamassa kuinka monikulttuurisuus on uhka Suomelle kuten Soinin aikana oli?"

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    "Oliko siellä persujen vaaliteltalla tällä kertaa natseja julistamassa kuinka monikulttuurisuus on uhka Suomelle kuten Soinin aikana oli?"

    Missä persu - siellä natsi

    Äänestä

  • Niin natseillehan oli ihmishenkien menetykset täysin toisarvoisia - vähän niin kuin nykyään venäjällä. Olen ymmärtänyt että heille oli juutalaisten tuhoaminen jopa tärkeämpää kuin pärjääminen sodassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Missä persu - siellä natsi

    Niin, sellaisia stalkkereita te persujen perässä vasaroiden kanssa juoksevat antipersunatsit olette.

    Äänestä

Miten persu voisi muistaa holokaustin, kun hän ei muista edes sitä, että persupuolue oli mukana Sipilän hallituksessa kyykyttämässä työväestöä kiky-sopimuksella.

Äänestä

Sen että Kiinalaiset ja hindukat olivat hiiren hiljaa, kun Eurooppaa tuhottiin?🤪

Äänestä

uliuliuli

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Epäilen ettei mitään. Mutta saatte tilaisuuden todistaa epäilykseni vääräksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu