Aikaisemmin oli juttua siitä että tarkastaako tulli ja rajavartijat noita erimaiden sotavoimia huumeiden varalta. Eli voiko esim. huumeet sujauttaa vaikka ammuslaatikkoon tai johonkin ei saa avata boxiin. Teoriassahan kun joku muu maa tulee vähän harjoittelemaan niin huumeita voisi olla aika helppo kuljettaa armeijan mukana. Onhan jo käynyt ilmi että armeijan käytössä on huumeita joista saadaan vähän "lisäpotkua". Tavallinen pulliainenhan joutuu linnaan huumetouhuista mutta kaikki on sallittua ja jopa suotavaa upseereille. Diplomaattinen koskemattomuus.
Mitenkäs sen armeija ja huumeet?
Anonyymi-ap
13229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Lisäksi vietnamin sodassa upseerit pyörittivät huorataloa käyttäen hyväkseen paikallista väestöä. Tutkiiko poliisi näitä tapauksia kun se nyt kumminkin on poliisien tehtävä?
Miksi poliisin pitäisi tuota tutkia?
Se on poliisien työtä ihan vaan sen vuoksi.
Lisäksi ensimmäinen kysymys oli osaako joku vastata tarkastaako tulli ja rajaviranomaiset omia sekä ulkomaalaisia sotavoimia?
Kohta kun jenkkisotilaat tulevat maahamme niin saavat tehdä mitä haluavat, vaikka raiskailla ja tappaa. Meidän lakimme ei koske heitä.
Sellaisen sopimuksen teimme.
Jenkit saavat tuoda maahame vaikka tonnin kokkelia ja 100 ydinpommia.
Ja Sanna Marinin kokkelit ovat tuoneet diplomaattikaverit salkuissaan.
Näitä veijareita ei tarkasteta tullissa.
Niin se on mahdollista jos ei tarkasteta. En väitä että jokainen jenkkisotilas vaan osa porukasta. Enkä väitä että kaikki upseerit vaan osa. Upseereille se on helppoa kun lätkäisee laatikkoon erittäin salaista. Muutenkin aina vedotaan salaisuuteen. Ette saa tulla tutkimaan kun on salaisia laitteita. No eihän myö sitten tulla ja kyllähän me ymmärretään että on salaisia. Muuta se ei vaadi aika helppoa.
Tämä on nerokas systeemi kun samaan aikaan kumotaan vastapuoli. Vihreillä maastopuvuilla , natsoilla ja univormulla on iso vaikutus psykologisesti keheen tahansa poliiseihinkin kun tavallaan ovat samaa porukkaa. Näin näitä huumeporukoita ei koskaan maihin saadakaan.
Toinen on lääkärit. Mitenkä tulli toimii lääkäreiden kanssa? Laillisia lääkkeitähän varmaan saa tuoda mutta kuka määrittelee ne laillisiksi? Lisäksi voidaanko laillisia lääkkeitä muuntaa eli jatkojalostaa huumausaineiksi?
Tarkoitin maihin saamisella nujertamista.
Kyllä siitä porukasta varmasti löytyy "rämäpäitä" ihmisiä katoaa samaan aikaan kun ovat maassa tai raiskataan.
Maamme eliitti saa huumeita vapaasti, heillä on omat ympyränsä.
Köyhälle kurjalistolle ne ovat laittomia ja kalliita.
Viki on varsin avoimesti kertonut huumeiden käytöstään.
Hän on siis yksi niistä - Eliitin jäsen.