Englanniksi kansainväliseen lehdistön Suomen valheessa elävien poliitikoiden toimista.
Tämä ei ole mikään maailman onnellisin maa.
Kaukana siitä.
NATO, EU, Ukrainan sota vie rahat tämän maan kansalta ja sen kasvusta.
Kuka näitä valetietoja Suomesta ulkomaille antaa ja milloin sille tulee loppu?
Tämä ei ole mikään maailman onnellisin maa.
Kaukana siitä.
NATO, EU, Ukrainan sota vie rahat tämän maan kansalta ja sen kasvusta.
Kuka näitä valetietoja Suomesta ulkomaille antaa ja milloin sille tulee loppu?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Toveri lähetä itse sieltä Moskovasta muiden kanssa
Sinä se elät harhojesi kanssa, luulet kaikkien olevan Pietarista.
FUCK OFF NAZI FACIST HALLA AHO SICK BASTARD MOTHAFUCKA EURO-FASCIST PUTINIST CRIMINAL,.,.?
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ihmetyttää oikeasti tämän maan tilanteesta valehtelu. Kyllä tämä on ihme maa. Täyttä valetta syötetään kansalle ja ulkomaille mikä totuus on.
Mistä kansainvälinen lehdistö ylipäätään hakee tietonsa?
Pelkkää rahalla maksettua propagandaa tuo puhe maailman onnellisin maa on.
Pelkkää valetta koko homma.
Pitää olla tarkkana, kun pörssirikollis-äärifasisteilla on tapana syyttellä, kaikkia eri mieltä niiden kanssa olevia, eli enemmistöä Suomen kansasta, "kreml"-ym valheilla, että tekee valitukset virallista kautta ja kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, joita mm. Haagin tuomioistuin ja YK, kaikessa vajavaisuudessaan edustavat.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17891117/toimi-nain-kun-joudut-porssirikollis-aarifasistien-ryostamaksi
PEDO-BIDEN, PEDO-SAULI etc etc illuminati-nazi elite ?
Suomessa on tosiaan nähty, jo laittomia hallituksia ja täysin lainvastainen, AutokratiaUsan hyökkäysliittoon ja pörssirikollisten hävittäjä-ym sota-sote-jne bisneksien maksattaminen kansalla. Kyllä ne ovat isoja rikoksia, Suomen perustuslakia ym lakeja, demokratiaa, oikeusvaltio-periaatetta, sekä kansalaisoikeuksia eli kansanvaltaa vastaan.
https://patomaki.fi/2024/01/vihapuhe-ja-julkisen-keskustelun-tila-suomessa/#more-3865
Näin on asia.
Sotaveteraanien ja lottien jälkeläisiä "ryssitelleet", pörssirikollis-äärifasistit pitää saada vastuuseen teoistaan ja pörssirikollisuudestaan, jossa valtion varoja, on laajassa korruptiossa ja isossa talousrikollisuudessa, vuodettu verokeitaisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18167858/suomen-kansan-enemmistolta-ei-kysytty-hyokkaysliittoon-pakottamisesta
Suomen talous ei ole kasvanut yhtään 15 vuoteen.
Muun muassa tämä tieto tulee saada esiin muualla.
Hallitus tulee erottaa. Täysin kykenemätön hoitamaan asioita tämän maan eduksi.
Kyllä tämä on meille useimmille kuitenkin ihan onnellinen maa. 🙂