Mahtavaa jos Jussi tulee ja jyrää pekan pois pelistä, se on nimittäin se tärkein juttu valtaosalle😂
Halla-ahon kannatus jo 18prosenttia jeeeee
Anonyymi-ap
35239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Tuohon pitää laskea vielä 3-4% alennuskerroin jota käytetään yleisesti Persujen kohdalla kun ei uskota että kannatus voi olla noin suurta ja vielä normaali virhemarginaali 2-3% päälle.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Kun miettii niin itselle tärkeintä että HP ei pääse presidentiksi.
Persut jyrää pressan vaaleissakin vasemmisto vihreän pekan. Jussia tuntuu äänestävän kaikki joita tunnen.
Paljonko se olikaan persujen kannatus? Se taitaa olka n. 18 %. Nyt pitääkin taktikoida, äänestän Haavistoa, vaikka alunperin oli tarkoitus äänestää toista ehdokasta. Luulen, että moni demari ja vas.liiton ehdokas äänestääkin Pekkaa ja tietysti kaikki vihreät.
Höpö höpö. Oikeistomedian maksettu tutkimus joka on tehty kynällä.
Valtaosa on se 82%. Hih!
Perusmatematiikkaa!
Ihan hatusta vedettyjä lukuja. Tuhat ihmistä ei edusta Suomen väestöä mitenkään.
Niin ja paneelitutkimus, eli ei mikään soittokierroshaastattelu?
Panelissa persut on yliedustettuina ainakin Kantarilla, joten tulos on virheellinen esin. Kepun osalta. Pitäisi tietää paneelissa olevien puoluekannatusjakauma, että tutkimus olisi validi.
Eli tulos olisi oikea ja virallinen mikäli pekka olisi kärjessä?🤣
Paneelissa persut yliedustettuina, siksi Olli Rehnin kannatus ei ole muuttunut juurikaan ja Stubbin on todellista lukua mukaileva, koska myös kokoomusnuoret suuri ryhmä paneelissa. Tämä siis on pääkaupunkiseudulle rajoittunut paneeli!
Kyllä täytyy myöntää että sanna oli tehokas sdp kannatus on enään 5%.
Et kai tosissasi houri että Pekan takaa siirtyisi ääniä fasistille? Stuppin takaa voi siirtyäkin.
Äänestän taktisesti Jussia jotta Pekka ei pääse toiselle kierrokselle ja silloin pressaksi valitaan Stubb 🙂
Jaahns...nyt tuo Uuissuomalaisen gallup-kusetus paljastui. Se ilmoitti Halla-ahon kannatukseksi 11 %.
Nyt herää nukkuvatkin, kun on todellinen mahdollisuus. Kaikki äänestämään Halla-Ahoa!
Vain hullu äänestää Halla-ahoa ja miettikääpä miksi. Venäjä saisi aseen, jolla se julistaisi Suomen presidentin fasistiksi ja ties mitä kaivelisi, kun Halla-ahon eduskunta-avustajakin on täysiverinen venäläinen Tanja alias Tatjana Aidanjuuri ( isäpuolen sukunimen ottanut).
Täyttä roskaa ja mediapeliä. Kysely on toteutettu persulasien lävitse! Pekan kannatus on todellisuudessa paljon suurempi, lähes 35 % kaikki tuntemani naiset ovat antaneet äänensä Pekalle. Odottakaa vain kun äänet lasketaan. Pekka on seuraava Mäntyniemen valtias.
Pekka on uusi paavo ei edes 8 kerta 2042v toden sano.
Hesarin kadonneet persulasit 🤣😂🤣😂
Ei Jussista tarvitse Pressaa tulla mutta jos jyrää Haaviston pois kakkospallilta niin nautintoni on taattu ja suuri. Hegumani on suorastaan apokalypsinen ja vihreiden vitutuskäppyrä sivelee voin leivälleni.
Palstavasuri on tehnyt kovasti töitä Halla-ahon kannatuksen nostamiseksi.
Ihmiset on ymmärtänyt pelin oikein nyt,Jussi työntää Pekan sinne missä aurinko ei paista. Voi käydä niinkin että saa kerralla niin paljon ääniä että toista kierrosta ei tule.
Nyt ylekin voi julkaista oman gallupin kun tilanne on jo tiedossa.
Mediapeli ei ole tehonnut kolmatta kertaa.
HS.lla oli kiire julkaista Halla-Ahon nousu, että saadaan epäsuorasti kiireellä vihervassarit äänestämään Haavistoa.🤣
Huomasin, että salaliittokanavalla oli tiukka mainos. Ihan hyvä ja jämäkkä mainos, mutta miksi juuri salaliittokanavalla? Tykkääkö persut salaliittoteorioista? Ehkä siellä saa halvalla mainostilaa, ja ehkä sieltä löytyy sopivia katsojia/ äänestäjiä. "Tämä on juuri sellaista aluetta, missä isojalat viihtyvä". No ne ovat niin arkoja, etteivät näyttäytyneet. Kiiinnostavaa!!
Sinähän sen vihervassarina tiedät, kun kaikenmaailman salaliittokanavia katselet.🤣
Kaikkeen pitää tutustua ymmärääkseen maailmaa ja ihmisiä, tietekin, mutta kaikkea ei tarvitse ottaa tosissaan.
Selitys se on tuokin.😅
Tyhmähän sellainen on, joka asiaan tutustumatta tuomitsee tai innostuu, ja sanoo vielä asiasta mielipiteensä. Eihän näkökulmaa mihinkään voi luoda, ellei ole asiaan ensin tutustunut.
Ihan turhaa kouhotusta, tämä maa on porvareitten saastuttama nyt jo yli 60%sti ja kun Halla-aho saa vain persujen äänet, on Stubb varma presidentti. Oikeastan turha mitään vaaleja käydäkään (vrt nato), kansa on jo sanonut sanansa.
Upeeta, täältä tuli ääniä lisää ,kävin päivällä Jussia äänestämässä ennakkoon. Iltasanomat hehkuttaa yhä Stubbin ja Haaviston olevan voittamattomia.
Eiköhän näytetä mitä on suomalaisuus tässäkin ajassa kun mediat ohjailee aivan älyttömästi ja yrittävät muiluttaa sateenkaari piirien ehdokkaiden taakse?
Miettikääpä vaikka Stubbia 1,9 miljoonan euron budjetilla täysi "seteliselkärankainen" ehdokas.
Tukijoissa Kyösti Kakkosta, Björn Wahlroosia, Anssi Vanjokea jne. jne. rikkaita mutta vähemmän tavallisten suomalaisten ihastelemia todellisia rahamiehiä.
Rahalla noista kahdesta eniten julkisuutta ja tyrkyllä oloa jos missä saaneista yritetään tehdä Suomen presidenttiä.
Kannattaa nyt miettiä, antaako noiden viedä kuin "litran mittaa", vai käyttääkö omaa järkeään ja valitsee suomalaisittain?
Kun luvuista puhdistetaan pois ne, jotka eivät kertoneet mielipidettään tai eivät aio äänestää, luvut muuttuvat hieman, mutta järjestys pysyy samana.
Stubb johtaa edelleen 24,2 prosentilla. Haavisto saisi 22,3 prosenttia, Halla-aho 20,6 prosenttia ja Rehn 13,4 prosenttia.
Ero siis vain 1,7%
Peli on selvä Halla-ahon hyväksi
Tällä hetkellä ihan parasta kun Halla-Ahon kannatus nousee ja suomalaiset näyttää, että heitä ei ohjaile varakkaat liikemiehet ja johtajapiirit kuten yrittävät taas kerran ostaa virkaa Stubbille ja jopa Haavistolle.
Halpamaista toimintaa muka oikeusvaltiossa Suomi. Tulee taas mieleen 2007 eduskuntavaalit ja KMS Suomi niminen ostajarypäs joka koetti kovalla rahalla ostaa rahamiehille ja naisille sopivia ehdokkaita eduskuntaan, mutta kärysi pahasti.
Stubbin tukijoissa on ainakin yksi heistä,kauppaneuvos K. Kakkonen ja aika merkittäviä muitakin rahoittajia.