Yritin vastata sulle, mutta suoi24 esti

Aina kun klikkasin viestiin lähetä nappulalllista niin tuli tällainen perkeleellinen teksti esiin:
"Hmm, vaikutat botilta. Onko sinulla VPN-yhteys päällä?"

Mitähän se kuuluu kenellekään onko mulla VPN-yhteys päällä vai ei ja kun asiaan ei pysty vastaamaan mitnkään.

Selef Urge
8168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tekoäly osaa lukea tekstin ja jos aivan päätön, päättelee ettei ihminen tuollaista kirjoita. Tekoäly osaa päätellä että kun ihmisen kirjoitustaito on miljoonien vuosien aikana kehittynyt niin siitä on jo pahimmat päättömyydet karsiutuneet. Siitäkin huolimatta ettei se evoluutio pyri mihinkään.

Tekoäly tekstin sisällöstä päättelee ettei kirjoittaja ole ihminen.

Eli pitää vähän petrata.

Äänestä

Se vain johtuu siitä, että palstalla on jonkinlainen bugi, tekee välillä sitä ja varmaan kaikille täällä on niin käynyt, jotka vähänkään enemmän kirjoittaa.

Perkeleet ei siis ole hyökänneet, voit nukkua yösi rauhassa

Lightning

Äänestä

Katoppas!

Itselleni teki muutama tunti sitten samaa, luterilaisella foorumilla. Ei muilla.

Esti viestien lähetykset ja sensuroi ilm. väärät mielipiteet.

Ei kannata vastata epärehelliselle yp:lle. Siellä joku yrittää urkkia kirjoittajien tietoja.

Äänestä

Tekoäly se vain karsii tyhmimmät jutut pois. Ei mitään sen ihmeempää. Niin säästyy ihmisten työtä. Siitä näemme ettei se tekoäly ole niin pelottava eikä maailman loppu, vaan se on todella hyödyllinen työkalu ihmiselle. Se tekee monet ikävät hommat eikä ihmisen tarvitse vaivautua. Ihmisen ei edes tarvitse lukea päättömiä mielipiteitä kun ne jo karsiutuvat pois.

Äänestä

Minunkin konella tuttu estoviesti; Jotakin meni pieleen, yritä kohta uudelleen.
Tunnistin tuon KD- blokkarin. Asun sen naapurissa. Aikoo elää 100 vuotiaaksi. Nielköön maa sen pian!

Äänestä

Kyttä-ukko uskoo olevansa taivastiellä kyttäilläkseen ihmisten viestejä. Kyse poistelijasta. Asuu eteläisessä Kouvolassa.

Äänestä

Nyt ammutaan väärää vihollista. Eikä pitäisi edes etsiä vihollista.

Pitäisi kiittää Jumalaa tekoälystä että osaa blokkailla tyhmiä juttuja. Miten paljon se tosiaan helpottaa ihmisen työtä sekä siitä vielä kiitos ettei kaikkien näkyville tule aivan tyhmimmät jutut.

Ei pitäisi olla pahoillaan kun niitä tyhmiä juttuja silti riittää. Evoluutio kun ei tarkoituksella eikä päämäärä mukaan kehitä ihmisen kirjoitustaitoa, niin hyvä että tekoäly suorittaa luonnonvalintaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aina kun klikkasin viestiin lähetä nappulalllista niin tuli tällainen perkeleellinen teksti esiin:
"Hmm, vaikutat botilta. Onko sinulla VPN-yhteys päällä?"

Mitähän se kuuluu kenellekään onko mulla VPN-yhteys päällä vai ei ja kun asiaan ei pysty vastaamaan mitnkään.

Selef Urge

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu