Venäjällä kaikki on synkkää ja ankeaa

ja köyhää ja onnetonta. Miten ihmiset voi elää Venäjällä? Katso ja ihmettele itse.

https://www.youtube.com/watch?v=gIk98joQ7WM
8196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuitenkin suomalaiset on niin hyväuskoisia tolloja, että uskoo jopa kaiken mitä heille syötetään. Ja se on todellakin häpeällistä.

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    ❤️ ­­­N­­­y­­m­f­­o­­m­­­a­a­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Yhdet uskoo kaikenvoimaisuuteen.Suuri ja mahtava...Kävellen portaat ylös ja alas.Pihassa kenttäkööki ja putket tsaarinajalta.Korjauksista ei tietoakaan,jos sarana antaa periksi täkki oveksi.Kansa kumartaa ja kaikki hyvin kun parempaa nähtykään.

1Äänestä

Siperiassa ei paljon naurata. Lämpimikseen valehtelevat toisilleen ja ryystävät votkaa.

Äänestä

Onhan Moskova kallis paikka elää suomalaisellakin palkkatasolla. En minä osaa venäläisiä vihata sillä eivät he voi asioihin vaikuttaa. Aivan sama kuin minä en voi muuta kuin katsella mitä ympärillä tapahtuu. Venäjällä vallitsee diktatuuri ja jos pullikoit vastaan niin siperia kutsuu.

Venäjällä on myös paljon hienoja asioita. Ikävä että tilanne on ajautunut tähän pisteeseen.

Uskon silti että jonain päivänä tilanne normalisoituu ja palaamme taas normaaliin.

Äänestä
  • Onsekumma että 140 miljoonainen väestö ei saa muutamaa pskläjää siivottua pois. Eihän niillä riitä edes poliiseja kuria pitämään jos kunnolla nousisivat kapinaan. Muttakuei.

    Kyllä niiden luonteessa on jotain vikaa.

    Äänestä

Siellä kanatkin kuolleet masennukseen ja pakkaseen . Sääli kaikkia tuotanto eläimiä . Olosuhteet arvaten järjestään järkyttävät .

Äänestä

Yleensä on normaalia, että luotetaan omaan harkintakykyyn ja havaintokykyyn, sekä objektiivisuuteen. Nyt kuitenkin pitää harkinta ja objektiivisuus sivuuttaa, koska saatat olla "vaarallisesti väärässä", ja keskittyä havainnoimaan valtavirtapropagandan pyhä sanoma. "Se, mitä pyhä sanoma sanoo, tulee sinun uskoman ja perässä toistaman", julistaa länsimainen uskonto. Jos et toimi niin kuin sinua käsketään, voit joutua "putinistina" hiekkakuopalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja köyhää ja onnetonta. Miten ihmiset voi elää Venäjällä? Katso ja ihmettele itse.

https://www.youtube.com/watch?v=gIk98joQ7WM

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu