Etappi aikoo alkaa periä paperilaskuista lisämaksua. Joo niinhän moni YRITYS tekee mutta kyseessä on yhteiskunnallinen pakollinen palvelu josta on laitonta periä lisämaksua ja moraalitontakin koska ei kaikilla ole mahdollisuutta lähteä sitä laskuaan netistä etsimään ja tarkistamaan
Etappi alkaa periä paperilaskulisää
Anonyymi-ap
9280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ota laskusi sähköisenä. Sillä siitä pääsöö.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Hei e-lasku on keksitty. Mä en edes muista koska mulle olis tullu paperilaskua mistään, taitaa olla lähes 10 vuotta aikaa. Kaikki saa e-laskuna, itse olen laittanut vielä niin että ne menee automaattisesti tililtäni eräpäivänä, ilman erillistä kuittaamista. Saa niitä toki yksitellenkin kuitata jos haluaa työllistää itseään, en toki tiedä ketään joka jaksaisi nykypäivänä nähdä moisen vaivan.
Et siis tarkista ollenkaan onko laskutettu oikein?
Alkuun tarkistelin, totesin että turhaa hommaa, kun kaikki oli aina 100% oikein.
Kaikilla kuten monilla vanhuksilla ei ole tietokonetta.
Ei mullakaan ole tietokonetta. Laskut hoituu kännykkäsovelluksella, tekemättä mitään. Jos ei osaa, niin maksaa sitten siitä paperilaskusta eikä vinguta.
E-laskun mainostajat ja painostajat ei koskaan kerro, että se toimii vain silloin kun tilillä aina rahaa. On monia, joilla tili on välillä nollilla ja pitää sumplia laskuja. Eräpäivien siirtoa, laskun maksua osissa ym. E-lasku pilaa kaikki systeemit, koska pienestä eläkkeestä menee automaattisesti laskut kokonaan ja tili on taas tyhjä. Lisäksi pankki perii isot maksut kun tarvitsee kuitin laskusta hakemuksiin. Tämä on reaalimaailmaa, jota eivät hyvätuloiset ymmärrä. Eivät kaikki pysty terveytensäkään takia sähköiseen asiointiin esim. näköongelmat, käsien vapina ym. Sitä aina luullaan, että kun minä ja mun tutut on jotain niin sitten niin on koko maailma.
No miksei voi pitää tilillä aina pohjilla vaikka sitä 5000 euroa, niin ei haittaa vaikka käy välillä sen alapuolella. Se on elämänhallintaa kato.